Stressz cikkek


A magyarok kevesebb mint 40 százalékának stabil a pénzügyi helyzete

A magyarok kevesebb mint 40 százalékának stabil a pénzügyi helyzete 

A magyarok jelentős része az egészségén spórol és stresszel a pénzügyi nehézségei miatt.
Komoly anyagi nehézségekkel néznek szembe a magyarok

Komoly anyagi nehézségekkel néznek szembe a magyarok  

A kihívások súlyos nyomot hagynak mentális egészségünkön stressz, kiégés és szorongás formájában.
Megnőtt a pénzügyi stressz az ukrán konfliktus hatására - új kihívásokkal néznek szembe a magyar cégek

Megnőtt a pénzügyi stressz az ukrán konfliktus hatására - új kihívásokkal néznek szembe a magyar cégek 

A külföldi partnerek késedelmes fizetéséből fakadó pénzügyi stressz az egyik legnagyobb és folyamatosan növekvő kockázat a világgazdaságban részt vevő magyar kkv-knak. A globalizált gazdaságban sikerese részvétel, mely hatalmas lehetőségeket kínál a növekedés számára, egyben komoly felkészültséget is igényel a vállalkozásoktól, a válság idején különösen. Figyelembe kell venni, többek között az adott piacra vonatkozó exportstratégiákat, az ellátási lánc kockázatait, a nemzetközi fizetések lehetőségeit, nem szólva a jogi és szállítási kihívások kezeléséről.
Stressz, pánikroham és kiégés: óriási teherrel indul az év

Stressz, pánikroham és kiégés: óriási teherrel indul az év 

Az üzleti stressz napjaink egyik legalattomosabb problémája, ami egyaránt érinti az alkalmazottakat, a cégtulajdonosoket és a vállalkozókat is. Hatványozottan előforduló jelenség ez az év első napjaiban, amikor a tervezés és az újrakezdéssel járó nyomás borzolja az idegeket. Vajon milyen veszélyek fenyegetik ilyenkor a vállalkozókat és a vezető beosztásban lévőket?
Ezen a két dolgon stresszelnek a magyarok

Ezen a két dolgon stresszelnek a magyarok 

A magyar emberek kétharmada vallja magát stresszesnek, a megkérdezettek fele az elmúlt hónapokban jóval többet aggódik – derült ki az Ipsos és a Huawei Technologies 10 országban végzett, nemzetközi kutatásából. A 66 százalék kiugróan magas, Európában a magyarok a legstresszesebbek. A koronavírus drasztikus változást hozott, felforgatta mindennapjainkat, a szorongás és a stressz pedig kihatással van megszokott életünkre: a magyar emberek közel fele (44 százalék) fáradékony, 21 százalékuknak érezhetően csökkent az önbizalma.
Munkahelyi stressz, a hétköznapok démona

Munkahelyi stressz, a hétköznapok démona 

A stresszes hétköznapok egyik fő gócpontja a munkahelyi teendőkhöz és az ehhez tartozó nyomáshoz kötődik. Ez az állapot hosszútávon akár konkrétan, fizikai értelemben is beteggé tehet. A saját érdekünkben fontos tehát, hogy képesek legyünk megküzdeni a taposómalom nehézségeivel.
Így csökkenthető a nyaralás utáni munkahelyi stressz

Így csökkenthető a nyaralás utáni munkahelyi stressz 

Sokaknak ismerős lehet az a helyzet, amikor egy kolléga a nyári vakációból visszatérve, frissen, energikusan veti bele magát újra a munkába. Néhány hét múlva azonban visszatér a stressz. Ez a jelenség az úgynevezett nyaralás utáni kedvetlenség (post-summer blues).
A fél életünk parkolóhely-vadászattal telik

A fél életünk parkolóhely-vadászattal telik 

A fővárosi autóvezetők ötöde hetente fél óránál is több időt tölt el parkolóhely kereséssel, amellyel a jelentős stressz és időveszteség mellett a környezetet is terhelik. Napjainkban már számos lehetőség van az egyszerű, hatékony és árban is kedvezőbb parkolásra.
A munkahelyi stresszt nem fogják helyettünk megoldani

A munkahelyi stresszt nem fogják helyettünk megoldani 

Szoros határidők, növekvő követelmények, kritika – ki ne került volna még stressz alá munkahelyén? A nyomás visszavethet lelkileg-testileg – ám ha tudjuk kezelni, leküzdhetjük.
A teljesítményhez kötött fizetéssel csak a munkáltató jár jól

A teljesítményhez kötött fizetéssel csak a munkáltató jár jól 

A teljesítményalapú fizetés terjed az Egyesült Államokban és Európában is. A módszer elvben hasznos lehet a munkaadó számára, de mindenképpen káros a munkavállalónak, az egészségére is.

Sikeresebb a cég, ha sztár a cégvezető 

Celeb-központú társadalomban élünk. A fogyasztók egyre inkább mogulok, cégvezetők, feltalálók alakjaihoz társítják az egyes márkákat és termékeket. Csak azok a vállalkozások nőhetik ki magukat igazán és tehetnek szert tartósan sikerre, amelyeknél a cégvezető is nagy kaliberű. Olyasvalaki, aki képes véleményvezérré, illetve a maga szakterületén sztárrá válni. Erről is beszéltek a Piac & Profit Brandépítés – 2018 konferenciáján.

Igen, lehet stresszmentes a karácsony 

Az ajándékvásárlás a magyarok számára különösen nagy kihívást jelent, aminek egyik oka, hogy egyre később kezdünk ajándékokat keresni: tavaly még 83% volt azoknak az aránya, akik a karácsonyt megelőző négy hétben már vásároltak valamit, idén viszont már csak 64% gondol ilyen korán a meglepetések beszerzésére.

A cégvezető magánya: kell a coach 

Nehéz a cégvezető sorsa, hiszen kifelé az erőt, a magabiztosságot, a sikert, a határozottságot kell sugároznia, kételyeit, problémáit pedig sokszor nincs kivel megosztania. De van erre is megoldás, derült ki a Piac & Profit Szervezetfejlesztés 2018 konferenciáján.

Szabadság alatt is zaklat minket a főnök 

A válaszadók több mint fele ránéz munkahelyi levelezésére nyaralás alatt, sokakat pedig a főnök is keresi nyaralás alatt – derül ki a Szallas.hu legfrissebb felméréséből.

Jobb a stressz ellen, mint a súlyok emelgetése 

A kerékpározás előnyeiről egészségünk megőrzésében már sokat tudunk. Osztrák tudósok vizsgálatai most azt mutatják, lelkiállapotunkon is sokat segít, ha két keréken közlekedünk.

A nyaralás után nagyon nincs kedvünk visszamenni a munkába 

A nyaralás alatt sok dolgozó ismeri fel, hogy már nem motivált és nem akar hosszú távon tervezni a munkahelyén. Ebben segít a munkaerőhiány, mert viszonylag könnyen el tudnak helyezkedni, ha a felmondás mellett döntenek.

Az európaiak kétharmada kiberstressztől szenved 

A Kaspersky Lab tanulmánya azt találta, hogy az adatlopásokról szóló híradások és több online fiók párhuzamos kezelésének nyomása fokozza a stresszt Európa népességében.

Ma ügyeljünk a boldogságra 

Március 20-a az ENSZ közgyűlés határozata alapján a Boldogság Világnapja. A Világnap megtartásáról szóló ENSZ határozat szerint azért fontos erre felhívni a figyelmet, mert a „boldogság keresése az emberek alapvető célja”. De vajon boldogok a magyar munkavállalók, vagy valóban pesszimisták?

Gyorsabban végzünk, ha nem a Facebookon és a telefonon lógunk 

Míg a korábbi korszakokban a legjobban fizetettek mindig kevesebbet dolgoztak, napjainkban ez fordítva van. Sokan kiégnek a teher alatt – pedig van kiút, ha tudatosan megváltoztatjuk, hogyan, milyen módszerrel oldjuk meg feladatainkat.

Végigstresszeljük az ünnep előtti napokat 

Az ünnepi időszak a csend és nyugalom ideje, de csak miután véget ért a karácsonyi ajándékok utáni hajsza. Az utakon és az üzletekben tapasztalható zsúfoltság, a megfelelő ajándékok és a legjobb árak megtalálása szinte mindenki számára stresszforrást jelentenek. A bolti vásárlással járó kellemetlenségekben 10-ből 8 európai érintett, és az ünnepek közeledtével párhuzamosan a frusztráció szintje folyamatosan nő.

Mosolyogjuk ki magunkból a stresszt 

Vélhetően majdnem mindenki került már olyan helyzetbe, hogy egyszerre többfelől került nyomás alá. A helyzet nem könnyű, de az entrepreneur.com tanácsait elolvasva egyszerű, célratörő stressz-menedzsmenttel el tudjuk oszlatni az akut feszültségeket, sőt ha igyekszünk, krónikus görcsöktől is meg tudunk szabadulni.

A munkaadók is tehetnének a dolgozók nyugodt öregkoráért 

A magyarok rendkívül optimisták időskori egészségügyi állapotukat illetően, jóllehet egészségük megőrzésért keveset tesznek – derül ki az Aegon 2017-es Nyugdíjfelkészültségi Kutatásából. A felmérés tanúsága szerint a munkaadók az előtakarékosság ösztönzésével, az egészség megőrzésének támogatásával sokat tehetnek munkavállalóik nyugodt öregkoráért.

6 váratlan stresszfaktor a vállalkozói létben 

Az élet sokak számára stresszes, de a vállalkozók a stressz nem hagyományos formáival találkoznak. Cégvezetőként felkészültnek kell lennünk, még a legváratlanabb helyzetekre is.

Túlélési stratégiák stresszes munkahelyen 

A kiállhatatlan főnökök vagy az intrikus kollégák nemcsak megkeserítik az életünket, de csökkentik a produktivitásunk és az empátiánk, sőt még szívinfarktust is okozhatnak - derül ki a pszichológiai szakirodalomból. Ha nyolc méteren belül ülünk egy ilyen alaktól, nem árt résen lenni: nagy az esélye, hogy átvesszük a rossz viselkedésmintát.

Stresszesek leszünk a technológiától 

Nyolc európai országban az emberek egyharmada úgy véli, hogy az otthonokban alkalmazott technológia sok stresszt okoz, és csak bonyolultabbá teszi az életet. Ezt az eredményt hozta az E.ON által végzett reprezentatív felmérés.

Köhög? Lehet, hogy a stressztől van 

A nagy stressznek kitett és túlhajszolt munkavállalók, vezetők egészsége tipikus tüneteket mutatva rendül meg. A "menedzserbetegség" miatt rendszerint tele vannak a fül-orr-gégészeti rendelők.

Hogyan védjük meg magunkat a mérgező munkahelyen? 

Kár lenne azzal áltatni magunkat, hogy negatív stressz nélkül élhetünk, de azért nem mindegy, mennyire mérgező a munkahely, ahol életünk nagy részét töltjük. A legtöbb – már megint – a főnökön múlik – derült ki a Mérgező munkahelyek című könyv bemutatóján.

7 dolog, amit tehetünk a stressz ellen 

Stressz van, stressz lesz. Ritka szerencsések azok, akik úgy érzik, teljesen ki tudják iktatni életükből a szélsőséges amplitúdójú helyzeteket. A legtöbben naponta szembesülünk kissé, vagy feszegetően nagy stresszes szituációkkal. A váratlan helyzeteket nem tudjuk megelőzni, de a napi stressz faktort minimalizálhatjuk néhány egyszerű lépéssel, amit beiktatunk a napi, heti rutinunkba.

Nem kell vakon bíznunk az orvosban 

A technológia fejlődésének köszönhetően több információval rendelkezünk a saját állapotunkról, ez pedig egészen új orvos–beteg kapcsolathoz vezet: partnerré válhatunk. De mit jelent ez az üzletnek?

A legnagyobb kihívás nem elhinni, hogy nem vagyunk képesek rá 

Az egyik legnagyobb kihívás annyira hinni magunkban, hogy ez akkor se rendüljön meg, ha mások azt mondják, nem vagyunk képesek valamire. A magabiztosság mellett tervezés és ha kell, segítségkérés a női siker alapja gyakorló vezetők szerint.

Így kezelik a stresszt a sikeres emberek 

A stressz sajnos része a legtöbb ember mindennapi életének, és mivel nem tudjuk elkerülni, különösen nem a munkahelyen, meg kell tanulnunk kezelni. A felmérések szerint a sikeres embereknek megvannak a módszerei, hogy hogyan tegyék ezt. Lássunk néhány használható tippet!

Hamarosan a depresszió tartja távol a munkától a legtöbb embert 

A 21. század a pszichiátriai betegségek évszázada lesz, például a depresszió 2020-ra a második leggyakoribb munkaképesség-csökkenést okozó betegség lesz a szív- és érrendszeri megbetegedések után.

Nem tud aludni? Van megoldás 

Álmatlanságban szenved, fárad a mindig pörgő, nem bölcsen élő menedzser. Az ok egyszerű: nem tudja leállítani a gondolatait. Egyszóval, hiába fekszik le, ébren tartja őt „saját kerekeinek zaja”. Van kiút!

Túlhaladtuk a túlórát 

Hiába szól úgy az alapképlet, hogy aki dolgozik, az értéket termel a társadalomnak, aki pihen, az pedig csak fogyasztja a megtermelt javakat, mégsem biztos, hogy az egy emberre jutó termelés növelése lenne a kívánatos. A túlterhelés ugyanis, úgy tűnik, hosszabb távon kifejezetten növeli a társadalom terheit, vagyis ha kevesebbet dolgoznánk, az mindenkinek jó lenne.

Ebben kéne segítség a fiatal vállalkozóknak 

Bár az Y generációra azt szokták mondani, hogy tagjai meglehetősen önállóak, azért a legfiatalabb vállalkozóknak is elkél a segítség. Kutatás vizsgálta, miben támogathatják őket a coachok.

Senkinek se jó a túlóra, mégis van 

Egyre általánosabb elvárás a szabadidőben végzett munka a munkáltatók részéről, pedig a munka–magánélet egyensúlyának a felborulása nemcsak a munkavállalónak nagyon-nagyon rossz, de a szervezetnek is.

Stresszes? Így nem lesz az 

Idegeskedünk? Hát persze. Túl sok a munka, fenyegetően szorítanak a határidők, mindenki ránk számít, és mindennek a tetejébe valószínűleg otthon is fut a lakás. Túlterheltek vagyunk olyannyira néha, hogy az már a munkánk minőségét rontja. Szinte nincs olyan menedzser vagy munkavállaló, aki ne lenne gyakran intenzív stresszhatásoknak kitéve. A kérdés, hogy ezeket hogyan kezeljük.

Állandó betegség? Ez is ok lehet 

Az állandó stressz erősen megterheli a szervezetet. A már ismert következmények mellett akár komolyabb betegségek kialakulása is fenyeget miatta.

Tanácsok főnököknek: hogy ismerjük fel a stresszt? 

A munkahelyi stressz nem az egyén hibája! Ennek orvoslása nem a munkavállaló feladata, hanem munkaszervezési, szervezetfejlesztési kérdés, amiben természetesen a munkavállalónak együtt kell működnie. De hogy vegyük észre, hogy gond van?

A főnök gondja a stresszes alkalmazott 

Nem magánügy, hanem szervezeti, céges szinten kezelendő probléma a munkahelyi stressz a szakemberek szerint. A cégeknek ráadásul nem csak jóságból, de jól felfogott anyagi érdekből is foglalkoznia kéne a stressz szint csökkentésével.

Így előzzük meg, hogy betegség legyen a stresszből 

Bár sokat szidják a nagyvállalatokat, gyakran jobban kizsákmányoljuk magunkat saját vállalkozásunkban, mint máshol az alkalmazottakat. Pedig, ha egy vállalkozó kidől, nem csak az egészsége, de az egzisztenciája is bánja.

A kontroll az időgazdálkodás kulcsa 

“Alapvetően lusta vagyok, tudod, az okosan lusta fajtából való.” - mondja magáról David Allen. Az motiválta időgazdálkodási módszere kidolgozásában, hogy a feladatok egyszerűbb elvégzésének a módját keresse, és mindig is az érdekelte, hogy kevesebb legyen rajta a nyomás, a stressz, és ne végezzen felesleges munkát.

5 tipp, ami hatásosan csökkentheti a stresszt! 

Gondok mindenki életében vannak, de fontos, hogy próbáljuk meg mindig a megfelelő módon levezetni a felgyülemlett feszültséget. Egyrészt könnyebb túllendülni a mélypontokon, ha időközben ügyelünk magunkra, másrészt pedig az egészségünket is támogatjuk, ha nem hagyjuk, hogy eluralkodjon rajtunk a stressz.

Kiszáradunk a stressztől? Vagy a kiszáradástól stresszelünk? 

A stresszről sokat beszélünk, de keveset teszünk ellene. Pedig sok mindent lehetne! Szakértőnk szerint az egyik legnagyobb probléma a folyadékfogyasztás hiánya, aminek igenis köze van a stresszhez!

Munkahelyek, ahol kezelik a stesszt 

Az EU felmérése szerint a munkavállalók 51%-a véli úgy, hogy munkahelyén általános a stressz, s becslések szerint Magyarországon is évente 440 milliárd forintot veszítünk el a nem vagy nem megfelelően kezelt munkahelyi stressz miatt. Az EU útmutatóval is segíti a stresszcsökkentést!

Megéri áldozni a jó munkakörülményekre 

A jobb munkahelyi körülmény, megfelelő munkabiztonság kialakítása megtérülő beruházás - hangsúlyozta Andor László, az Európai Bizottság (EB) foglalkoztatásért, szociális ügyekért és társadalmi befogadásért felelős biztosa.

Már a kiszámíthatóság is veszélyes? 

Olyan lelki és főként fizikai magabiztosság kezd megint úrrá lenni a piaci szereplőkön, amely az indokoltnál veszélyesebbé tehet egy következő válságot – véli John Coates, a Cambridge-i Egyetem neurotudományokkal foglalkozó professzora, a Goldman Sachs és a Deutsche Bank egykori vezető értékpapír-kereskedője.

Mindenkinek árt, mégis együtt élünk vele 

Mindenkinek van, mindenki beszél róla, mégse tudjuk pontosan, hogy mi is ez, és mennyire veszélyes. A stressz a mai munkahelyi élet egyik talán leggyakrabban használt szava, de kevesen gondolnak bele, hogy valójában mekkora károkat okoz nem csak a munkavállalóknak, hanem a cégeknek is. Pedig épp olyan fontos munkavédelmi kérdés a pszichoszociális egészség, mint a fizikai, vagy kémiai munkavédelem.
Feliratkozás a Piac & Profit Online magazin hírlevelére
Privátbankár
Mfor
Piac és Profit

Professzionális online sales és marketing vezetőt keresünk!

Részletek

Privátbankár
Mfor
Piac és Profit

Munkatársakat keresünk!

Online lapcsaládunk bővítéséhez újságírókat, szerkesztőket keresünk.

Részletek

Pénzszerzés

A 13. havi fizetés mindent visz

A 13. havi fizetés mindent visz  

Tovább nőtt a tervezett fizetésemelés mértéke a kkv-szektorban, átlagosan 10 százalékkal magasabb bérre számíthatnák a munkavállalók.

Gazdaság

A 13. havi fizetés mindent visz

A 13. havi fizetés mindent visz  

Tovább nőtt a tervezett fizetésemelés mértéke a kkv-szektorban, átlagosan 10 százalékkal magasabb bérre számíthatnák a munkavállalók.

Infokom

Szokatlan helyről érkezhet a környezetvédelem csodafegyvere?

Szokatlan helyről érkezhet a környezetvédelem csodafegyvere? 

Sokan aggódnak az MI környezetre gyakorolt káros hatásai miatt, de vajon tényleg csak veszélyt jelent?


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo