A Széchenyi-terv pályázatai

 

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

2001. január 15-én Matolcsy György gazdasági miniszter és a minisztérium vezetői ötvenöt pályázatot mutattak be, melyek a Széchenyi-terv hét programja közül négyhez (vállalkozáserősítés, lakásprogram, turizmusfejlesztés és regionális gazdaságépítés) és még két fejezetre, melyek a Széchenyi-tervben önálló programként ugyan nem szerepeltek, de a pályázati kiírásokba már megjelentek „aktív foglalkoztatási célokra” és energiatakarékossági programhoz készültek el.

Ezekre összesen 100 milliárd forintot rendeltek hozzá, azzal, hogy ha ez a keret évközben netalán elfogy, arra is van mód, hogy a jövő évre szánt újabb százmilliárd 40 százalékát (a bérlakás programnál a 60 százalékát), elővállalási kötelezettség formájában előre szétosszák.

A keretösszeg megoszlása: 45 milliárd forint vállalkozásfejlesztés és erősítés; 20 milliárd turizmus (ebből négy milliárd adódik a turizmus marketingre befizetett állami bevételből); 30 milliárd a lakásprogramra, 5 milliárd a regionális fejlesztési programra.

A pályázati feltételek a Gazdasági Minisztérium (GM) honlapján hozzáférhetők, letölthetők. Továbbá a Regionális Fejlesztési Holding Rt. és társaságai irodáiban, az ITDH-Magyar Befektetési és Kereskedelemfejlesztési Kht. regionális képviseleteiben nyomtatott formában is beszerezhetők.

A támogatás formája nem hitel vagy kamattámogatás, mint a korábbiakban, hanem vissza nem térítendő (!) támogatás. A nyertesek a teljes beruházás értékének a 20, 30 vagy 50 százalékát (a maximális mértéket a konkrét pályázat rögzíti) kapják meg tőkejuttatásként, amihez 25 százalék önerőt kell hozzátenniük, a különbözetet pedig például banki hitelekből fedezhetik.

Az ötvenöt GM-pályázatra egész évben, folyamatosan lehet jelentkezni, nincs beadási határidő. A bíráló bizottságoknak pedig 90 napon belül meg kell hozniuk a döntésüket.

A másik három programhoz (kutatás-fejlesztés, informatika és autópálya-építés) azt ígérték, február 28-ig hozzák nyilvánosságra a pályázati feltételeket.
Ebből egyelőre május 17-én hirdetett meg dr. Stumpf István kancelláriaminiszter négy, az informatikai fejlesztéseket célzó pályázatot, és nem pályázati formában további támogatásokat jelentett be. (További információ: Most hárommilliárd forint informatikai pályázatokra)

A Széchenyi-terv pályázatai

Véleményvezér

Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba

Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba 

A nagy újraelosztási ráta ellenére alig jut az egészségügyre.
Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság

Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság 

Négy hónap alatt tűnt el a költségvetési hiány.
Újra lőnek az ukrán tüzérek

Újra lőnek az ukrán tüzérek 

Nagy hatótávolságú rakétákat is kapnak az ukránok.
Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.
Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában

Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában 

A makulátlanság egy elengedhetetlen szempont Norvégiában.
Lengyelországnak jót tett a kormányváltás

Lengyelországnak jót tett a kormányváltás 

A lengyel gazdasági csoda nem három napig tart.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo