Brexit-híd a csalagút mellé?

Híd építését javasolja a La Manche csatorna felett Boris Johnson. London polgármestere szerint azért van szükség a “csalagút” után hídra is Nagy-Britannia és Franciaország között, hogy a Brexit után ne gyengüljenek a gazdasági kapcsolatok.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Johnson Theresa May kormányfő kíséretében vett részt a héten az Emanuel Macron francia elnökkel tartott csúcstalálkozón. A szélsőséges magatartásáról és ötleteiről ismert londoni polgármester korábban azt javasolta, hogy építsenek második alagutat a csatorna alatt országa és a kontinens között, de azután elvetette ezt a lehetőséget, mondván: ha a japánok tudnak korszerű technikájukkal ilyen hosszú hidakat építeni, akkor ezt a britek is meg tudnak alkotni egy 35 km-es hidat.

London polgármestere, Kép: Guardian

A találkozó után Johnson arról tweetelt, hogy megállapodtak a franciákkal: közös szakértői testületet állítanak fel, amely vizsgálja, milyen nagy projekteket tudnának közösen megvalósítani. “Gazdasági sikerünk a jó infrastruktúrán és a jó összeköttetésén múlik - tekintsük a csalagutat csak első lépésnek ezen az úton”, írta a polgármester.

Brexit: úgy lépnének ki a britek, hogy maradnának
Teljes körű hozzáférést kellene biztosítania az Európai Uniónak a belső piachoz a közösségből távozó Nagy-Britanniának az uniós tagság megszüntetése (Brexit) és az új viszonyrendszer kialakítása közötti átmeneti időre - vetette fel a Brexit-tárgyalásokért felelős brit miniszter és a pénzügyi tárca vezetője.
A brit sajtó az üggyel kapcsolatban emlékeztet Boris Johnson korábbi, sikeresnek nem mondható kezdeményezéseire. Hatvan millió euróból építették az Emirates légitársasággal kábeles kabin-pályát, amely azonban nem megfelelően kihasznált. Túl költségesként elvetették ötletét, hogy töltsék fel a Temze torkolatát és az ott létrehozott “Boris-szigeten” hozzák létre London új repülőterét. Ugyancsak kudarcot vallott azzal a kezdeményezésével, hogy “kert-hidat” építsenek a folyón a brit főváros nyugati részén. (Forrás: Guardian).

Véleményvezér

Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba

Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba 

A nagy újraelosztási ráta ellenére alig jut az egészségügyre.
Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság

Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság 

Négy hónap alatt tűnt el a költségvetési hiány.
Újra lőnek az ukrán tüzérek

Újra lőnek az ukrán tüzérek 

Nagy hatótávolságú rakétákat is kapnak az ukránok.
Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.
Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában

Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában 

A makulátlanság egy elengedhetetlen szempont Norvégiában.
Lengyelországnak jót tett a kormányváltás

Lengyelországnak jót tett a kormányváltás 

A lengyel gazdasági csoda nem három napig tart.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo