Ideje lenne előkapnunk a SZÉP Kártyát

A SZÉP Kártya tulajdonosok a nyári főszezonban használják leginkább kártyájukat, míg a munkáltatók tavasszal és év végén a legaktívabbak a feltöltéseket illetően. A kártyabirtokosoknak érdemes azonban a márciusi hosszú hétvégéket is kihasználni, mivel a 2014-ben feltöltött összegek idén május 31-ig használhatóak fel.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Idén május 31-én járnak le a munkáltató által két évvel ezelőtt, azaz 2014-ben feltöltött SZÉP Kártya összegek. A tavalyi évet nézve a feltöltés és felhasználás intenzitása viszonylag kiegyenlített volt, azonban van egy-két hónap, amely kiemelkedően teljesít. A munkáltatók leginkább márciusban és az év végén, decemberben a legaktívabbak a feltöltés szempontjából, míg a munkavállalók inkább nyáron a főszezonban, júliusban és augusztusban költenek a legintenzívebben, feltehetően a családi nyaralást finanszírozva a kártyával.

„Érdemes most kicsit korábbra hozni a pihenést a még fel nem használt összegek elköltésére, és a március remek alkalom lehet erre, hiszen két hosszú hétvége is lesz a hónapban. Ezen kívül a májusi Pünkösdi ünnepet is be lehet karikázni a naptárban. Arra bíztatjuk tehát a lejáró összegekben érintett kártyabirtokosokat, hogy ha lehetőségük van, éljenek a május végéig kínálkozó alkalmakkal, és menjenek el pihenni, szórakozni, sportolni vagy vegyenek részt kulturális programokon. A SZÉP Kártya szálláshely, vendéglátás és szabadidő alszámlái mindezeket a tevékenységeket lehetővé teszik” – mondta el Kovács Viktor Zoltán, a K&H kkv marketing főosztály vezetője.

Amennyiben a kártyabirtokos nem használja fel a 2014-es keretet, az nem csak a dolgozóra, de a munkáltatóra nézve is veszteség. Éppen ezért érdemes lehet a munkavállaló figyelmét felhívni a teljes keretösszeg elköltésére. A 2016. május 31-ig fel nem használt összeget ugyanis a Bank az erre vonatkozó kormányrendelet értelmében elkülöníti a kártyabirtokos SZÉP Kártyáján, és visszautalja az eredeti feltöltést végző munkáltatónak. Ez azonban a társasági adóalapot növeli, és jelentős adminisztrációs terhet is ró a munkáltatóra.

Sokba fog kerülni az Erzsébet-utalvány az adófizetőknek
Az Európai Bíróság döntésének eredményeképp visszatérhetnek a béren kívüli juttatások piacára a nemzetközi utalványforgalmazó cégek, de mellettük ott lesz az Erzsébet-utalvány és a SZÉP-kártya is. Ám a magyar állam jobban aggódhat, mert lehet hogy kártérítést kell fizetnie.
Mint korábban megírtuk, február végén döntött úgy az Európai Bíróság, hogy nem egyeztethetők össze az európai uniós joggal a SZÉP-kártyarendszer és az Erzsébet étkezési utalvány rendszerének egyes elemei. Tudniillik a magyar cafeteriaszabályozás akadályozza a letelepedés és a szolgáltatásnyújtás szabadságát, így valóban kiszorítják a külföldi cégeket a piacról. (Itt olvashat az ítéletről részletesen.) A kormány új szabályozást dolgoz ki, a változással még jól is járhatnak a munkáltatók.

A hazai cafeteria-rendszerrel kapcsolatban nemrég hozott döntés – amelyben az Európai Bíróság a Magyar Államot kötelezte a jogszabályok haladéktalan megváltoztatására – mindaddig nem befolyásolja a SZÉP Kártya és az Erzsébet Kártya eddigi használatát, amíg a Magyar Állam, mint jogszabályalkotó nem módosít a jogszabályon. „A K&H Bank a jelenleg hatályos jogszabályok szerint biztosítja a SZÉP Kártya és Erzsébet Kártya béren kívüli juttatást jelenlegi szerződött partnerei számára. Amennyiben a Magyar Állam oly módon módosítja a hatályos jogszabályt, mely érinti a meglévő K&H SZÉP Kártyákat, abban az esetben a K&H Bank mind a kártyákat feltöltő munkáltatókat, mind a kártyákon szereplő összegek felhasználóit – kártyabirtokosokat – természetesen értesíteni fogja a változásokról” – hívta fel a figyelmet Kovács Viktor Zoltán.

Véleményvezér

Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba

Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba 

A nagy újraelosztási ráta ellenére alig jut az egészségügyre.
Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság

Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság 

Négy hónap alatt tűnt el a költségvetési hiány.
Újra lőnek az ukrán tüzérek

Újra lőnek az ukrán tüzérek 

Nagy hatótávolságú rakétákat is kapnak az ukránok.
Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.
Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában

Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában 

A makulátlanság egy elengedhetetlen szempont Norvégiában.
Lengyelországnak jót tett a kormányváltás

Lengyelországnak jót tett a kormányváltás 

A lengyel gazdasági csoda nem három napig tart.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo