Iskolát kap a fejlesztés- és a versenypolitika

Harminchárom - közöttük öt teljesen új - szakon kínál speciális tudásszerzésre lehetőséget a Budapesti Corvinus Egyetem Közgazdasági Továbbképző Intézete.

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A sukorói ingatlanfejlesztés-, illetve állami telekcsere ügy, újabban pedig az újbudai az ex-polgármester és az ex-alpolgármester megvádolásába torkolló ingatlanvétel és eladás talán be sem következett volna, ha a Budapesti Corvinus Egyetem Közgazdasági Továbbképző Intézete nem e napokban hirdeti meg és 2011. februárjában indítja el először az állami ingatlangazdálkodási, vagy éppen a belügyi gazdaságvédelmi szakokat, hanem már egy-két évvel korábban. Ha az itt szerezhető másoddiploma és főleg speciális szakismeret birtokában lettek volna a sukorói és újbudai döntés-előkészítők, illetve döntéshozók, akkor talán sem a politikának, sem az államigazgatásnak nem lett volna esélye választásokra is kiható ügyeket kreálni az ügyletekből.

Az mindenesetre a jelenre és jövőre nézve megnyugtató, hogy a továbbképző intézet lépést tart a gazdaság igényeivel, sőt sok esetben úgy sikerül „előre szaladnia", hogy mind az üzleti szféra cégei, intézményei, mind a kurzusokra jelentkezők a várható szükségletnek megfelelő új ismereteket kaphatnak, illetve sajátíthatnak el. Az október végi jelentkezési határidővel februárban induló képzésekről, továbbképzésekről október 15-én sajtótájékoztatót tartó igazgató, Gáspár Péter Pál az összesen 33 szakról elmondta, hogy egyfelől szűk szegmenseknek nagy szakmai mélységeit ismerhetik meg a képzések hallgatói, másfelől pedig ágazatspecifikumokat felölelő tanfolyamok alkotják a kínálatot. De valamennyi esetben a jövőben szükséges tudás átadására törekszenek, s valamennyi kurzusnál sikerült és sikerül mind a jegyzetírókat, mind az előadókat ilyen igénnyel megtalálni, „összeválogatni", felkérni. A harminchárom szak közül ötöt most februárban indítanak el először. Ilyen az állami ingatlangazdálkodás és a belügyi gazdaságvédelmi szak, de ilyen a nemzetközi fejlesztéspolitikai, nemzetközi versenypolitikai szak, a személyügyi, azon belül emberi erőforrás menedzser, továbbá munkaügyi és munkaerő-piaci szak, s az egészségügyi biztosítási szak.

Gáspár Péter Pál kérdéseinkre válaszolva elmondta, hogy kurzusaikat nem a munkanélkülivé vált diplomások választják, hanem azok, akik meglévő állásaik tudásszükségletét kívánják bővíteni, felfrissíteni, előbbre lépésükhöz alkalmassá tenni. A nagy - politika generálta - személycserék időszakában is az a jellemző, hogy a tanfolyamok hallgatói munkáltatójuk támogatásával, munkaidő-kedvezményekkel ülhetne be az iskolapadba, s az sem ritka, hogy a cég, az intézmény szerződést köt a tanuló alkalmazottal a végzés utáni cégnél, intézménynél maradásra. Jellemző, hogy a piacnak mind inkább van már komoly értékítélete, azaz nem pusztán a diplomát kérik számon, hanem azt is, hogy a munkahelyekre pályázók melyik egyetemen kapták diplomáikat, s milyen pluszismereteket szereztek továbbképzéseken. A várhatóan keresetté váló új ismeretanyagokat, azaz újabb és újabb szakokat, melyeket természetesen alapos előkészítés és engedélyeztetés után lehet csak meghirdetni, gyakran a meglévő továbbképzésekre épülő még újabb továbbképzések alkotják. Erre példa, hogy a gazdasági élet igényeinek megfelelően a megjelent törvénnyel szinte versenyt futva indult el nem túl régen a szakértő felszámolókat képző szak, de mára már azt igényli a hazai és a nemzetközi piac, hogy elindítsák az európai egységes felszámoló-képzést is. A Budapesti Corvinus Egyetem Közgazdasági Továbbképző Intézete ennek az új és eleve nemzetközi kurzusnak a licencét is hamarosan megszerzi.

Véleményvezér

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.
Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában

Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában 

A makulátlanság egy elengedhetetlen szempont Norvégiában.
Lengyelországnak jót tett a kormányváltás

Lengyelországnak jót tett a kormányváltás 

A lengyel gazdasági csoda nem három napig tart.
Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában

Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában 

Mindenképpen javítani kellene a finanszírozáson.
Magyarország a technikai államcsőd felé tart, megszorítások jöhetnek

Magyarország a technikai államcsőd felé tart, megszorítások jöhetnek 

A világgazdaság számai egyre javulnak, miközben a magyar államháztartás senyved.
Magyar Péter szerint levitézlett, idegen nyelven nem beszélő magyar politikusok vannak Brüsszelben

Magyar Péter szerint levitézlett, idegen nyelven nem beszélő magyar politikusok vannak Brüsszelben 

Tényleg ciki Brüsszelben az idegen nyelvet alig tudó magyar képviselők jelenléte.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo