160 forintba kerülnek személyes adataink a feketepiacon

Az idén ötéves „Informatikai Biztonság Napja" (ITBN) rendezvényen 42 előadást hallhatott a több mint 1100 vendég, illetve 38 kiállító termékein mutatkoztak be a hazai és nemzetközi újdonságok a Cinema City Arénaban.

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Az idei ITBN-en főleg az adatszivárgások megelőzésére alkalmas technológiák és termékek, a sérülékenységek, a naplóelemzési megoldások, a korszerű jogosultságkezelési lehetőségek, a hálózati és kommunikációbiztonsági érdekességek, valamint az alkalmazásbiztonsággal kapcsolatos újdonságok kerültek középpontba. A rendezvényt Keleti Arthur nyitotta meg, elmondva, hogy a biztonság egyre nagyobb hangsúllyal jelenik meg az intézmények, vállalatok költségvetésében és a gazdaság állapota ellenére a téma nagy érdeklődésre tart számot, amit a rendezvény több mint hetven szakmai támogatója is bizonyít. Az Informatikai Biztonság Napja évek óta hirdeti a cégek feletti összefogást, amely a felhasználók és a döntéshozók szemét kívánja fölnyitni, adataik védelmének fontosságára.

A konferencia előadásai közül a legtöbb látogatója annak a plenáris szekciónak volt (két teljes mozi termet töltöttek meg a hallgatók), amely főleg a közművek elleni lehetséges támadások, az új generációs biztonsági megoldások, az adatvédelem, a naplóadatok elemzése és a biztonsági szolgáltatások jövőjének témáját járta körül.

Belső hanyagság okozhat "digitális Mohácsot"

Az egyik legnagyobb sikert talán Gombás László előadása aratta, amelyben a Symantec rendszermérnöke arról beszélt, hogy a feketegazdaságban garázdálkodók már egy dobozos kóla áráért (160 Ft) teljes személyi adatokat vásárolhatnak. Ezekkel az adatokkal pedig számos visszaélés történik, amelyek súlyos veszélyeket hordoznak magukban. A McAfee részéről Michael Rudrich, a vállaltok biztosításról beszélt a WEB 2.0-ás veszélyekkel szemben. Amikor a felhasználók nagy hányada, már csatlakozott valamilyen közösségi szájthoz, elengedhetetlen a cégek számára, hogy többek között ezeket a veszélyeket is felmérni és adott esetben tenni ellenük. Krasznay Csaba egy elképzelt „digitális Mohácsról" tartott előadást: egy olyan informatikai-információs katasztrófát vázolt fel, amelyek következményei mindannyiunkat elérhetnek. A HP előadása ugyanis a kritikus infrastruktúrák üzemeltetőinek szemszögéből vizsgálja meg a lehetséges incidenseket, mint például a bankok az áramellátó vagy a mobilkommunikációs rendszerek.

A gazdasági szervezeteket ért „belső támadásokról" beszélt Dr. Jankó Árpád a KFKI-tól. Mint arra előadásában rávilágított a legtöbb támadás, adatvesztés, nem egy külső támadás következménye, hanem a belső hanyagság az oka. Egy szervezet biztonságos és folytonos működése szempontjából a belső munkatársak lényegesen nagyobb fenyegetést jelentenek ugyanis. Ezek közül is kiemelkedő helyen szerepel a bizalmas adatok szándékolt vagy véletlen kiszivárogtatása, mivel egy ilyen jellegű incidens a közvetlen anyagi hatásokon túl az üzleti pozíció, illetve az ügyfelek bizalmának elvesztését, vagy a jó hírnév sérülését eredményezheti. Az előadáson bemutatásra került az adat- és információszivárgás elleni védelem kialakításának KFKI Zrt. által kidolgozott módszertana, amely hatékonyan kombinálja a tanácsadási és technikai szakértelmet, hogy az adatlopások veszélyei a lehető legminimálisabbra csökkenjenek.

Hegyi Márton a Compuworx projekt menedzserének előadása a szenzitív adatok védelmét, illetve a felhasználók azonosítását szolgáló metodikákat mutatta be. Véleménye szerint napjaink egyik legnagyobb informatikai biztonsági kihívása ugyanis a bizalmas adatok megfelelő védelme és az információkhoz, informatikai rendszerekhez való hozzáférés biztonsága, a felhasználók megfelelő azonosítása és autentikációja.

Az ITBN-en minden előadást két HD kamerával rögzítettek, ezért a rendezvényen elhangzott prezentációk hamarosan az ITBN weboldalán (www.itbn.hu) és az IDG jóvoltából videó formájában is elérhetőek lesznek majd HD formátumban.

Véleményvezér

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.
Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában

Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában 

A makulátlanság egy elengedhetetlen szempont Norvégiában.
Lengyelországnak jót tett a kormányváltás

Lengyelországnak jót tett a kormányváltás 

A lengyel gazdasági csoda nem három napig tart.
Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában

Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában 

Mindenképpen javítani kellene a finanszírozáson.
Magyarország a technikai államcsőd felé tart, megszorítások jöhetnek

Magyarország a technikai államcsőd felé tart, megszorítások jöhetnek 

A világgazdaság számai egyre javulnak, miközben a magyar államháztartás senyved.
Magyar Péter szerint levitézlett, idegen nyelven nem beszélő magyar politikusok vannak Brüsszelben

Magyar Péter szerint levitézlett, idegen nyelven nem beszélő magyar politikusok vannak Brüsszelben 

Tényleg ciki Brüsszelben az idegen nyelvet alig tudó magyar képviselők jelenléte.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo