A mobil több, mint telefon - asszisztens a zsebben

Az átlagos mobilhasználó egy felmérés szerint naponta hatvanszor nézi meg a készülékét, hogy keresték-e, kapott-e SMS-t, e-mailt, jött-e valami fontos hír. Ha a fejlődés az elmúlt évek sebességével folytatódik, a mobil lassan a mostaninál is meghatározóbb szerepet kap a magán-, sőt az üzleti életben is. Összeszedtünk néhány igazán hasznos alkalmazást.

A várakozások szerint három éven belül a Föld minden második lakosának lesz okostelefonja. (Már ma is rekordokat dönt az értékesítés.) A cégvezetők többsége már ma is rendelkezik ilyennel, igaz, sokan inkább szórakozásra használják. Még. A mobil internet egyre általánosabbá és megbízhatóbbá válásával, valamint a gazdasági helyzet által kikényszerített hatékonyságnövekedés miatt azonban a mobiltelefon az üzleti életben is mind nagyobb szerephez jut. Az Accenture 2012. eleji felmérése azt mutatta, hogy az informatikai szakemberek több mint kétharmada (67 százalék) szerint a mobilitás legalább akkora vagy még nagyobb hatással lesz a vállalatok működésére, mint az internet a 90-es években. A válaszadók hasonló arányban (69 százalék) tervezik, hogy IT-költségvetésük több mint 20 százalékát mobilitással összefüggő projektekben használják fel.

A legtöbb okostelefon-szolgáltatást egyébként többet és rendszeresebben használják a nők a férfiaknál az Ericsson ConsumerLab kutatási eredményei alapján, tehát elsősorban nekik köszönhető az okostelefonok növekvő népszerűsége.

A trendet természetesen az alkalmazások készítői is érzékelik. Jól mutatja ezt, hogy az alkalmazásboltokban elérhető üzleti programok száma megkétszereződött az elmúlt egy év alatt a research2guidance kutatócég adatai szerint. Ezeknek viszont mindössze 14 százaléka tekinthető „vállalati kulcsalkalmazásnak”. Mintegy 37 százalék egyes üzleti szegmenseket képes kiszolgálni, 33 százalékuk nem kifejezetten üzleti felhasználók számára készült, a többi pedig valójában nem releváns opciókat kínál. Pedig az okostelefon és egy mobilinternet-hozzáférés nagyságrendekkel növelheti a cégek hatékonyságát.

Az igazán hasznos vállalati mobilalkalmazások nem a meglévő operációs rendszerekre készült programok butított változatai, hanem kifejezetten mobilra fejlesztették őket, így kihasználhatják az itt meglévő speciális lehetőségeket – például a GPS-t vagy a kamerát. Az alapvető, kommunikációs lehetőségek mellett a mobil használható távoli adatelérésre – ami felgyorsíthatja például a vezetői döntések meghozatalát –, segíthet az utolsó pillanatban adatokat gyűjteni egy tárgyalás előtt, az értékesítőknek gyorsabban megtalálni a következő ügyfelet, vagy lehetővé teszi prezentáció megtartását bármilyen más eszköz nélkül.

Nemcsak a vállalat belső működése válhat általa hatékonyabbá, de a marketing és az értékesítés szempontjából is hatalmas lehetőségeket tartogat. Használható az ügyfelek igényeinek felmérésére, a meglévő ügyfelek megtartására, megismerésére és oktatására is. Ha mobilalkalmazásra nem is futja, legalább a cég honlapjának mobilra optimalizált verzióját érdemes megcsináltatni első lépésként.

Hasznos mobilos applikációk
CardMunch: az ingyenes applikáció segítségével a kallódó papír névjegykártyáktól szabadulhatunk meg. A lefényképezett névjegykártyát a program automatikusan telefonos kontakttá alakítja, sőt a LinkedIn kapcsolatok közé is beteszi.
Documents to Go: Microsoft Word, Excel, Power Point és PDF fájlok egyszerű megnyitásához és szerkesztéséhez bárhol, bármikor.
Dropbox: gyors és egyszerű módja a fájlok tárolásának és megosztásának. Lényegében pendrive, fizikai eszköz nélkül. Egy kis kliensprogram telepítése után a biztonságos szerveren tárolt fájlok bárhonnan elérhetők, mentődnek valamennyi eszközünkre. Vagyis feltöltünk valamit a gépre, és megosztjuk a mobilról.
Evernote: egyszerűen használható, ingyenes alkalmazás, ami segít mindenre emlékezni, rendet tenni az eszközök és ügyek között. Jegyzetelhetünk, fotókat vagy bármi mást tárolhatunk, tennivalólistákat vagy emlékeztetőket készíthetünk. A program mindezt egyszerűen áttekinthetővé és kereshetővé teszi bárhol, bármikor.
LocalVox: internetes marketingalkalmazás, amelynek segítségével könnyebb lesz az online márkaépítés. Egy kattintással híreket, bejegyzéseket vagy ajánlatokat tehetünk közzé a közösségi oldalaktól a hírlevelekig számos online csatornán. Mint: több mint nyolcmillió ember használja ezt az ingyenes alkalmazást személyes pénzügyeinek menedzselésére. Nyomon követhetők a költések és bevételek, megtakarítások, könnyebbé válik az előretervezés, és beállítható számos vészjelzés mondjuk szokatlan költés vagy közelgő fizetési határidő esetére.
Whatsapp: a világ egyik legelterjedtebb csevegő alkalmazása (természetesen a Skype mellett), az SMS 21. századi trónkövetelője. Üzenetküldésre a wifi hálózatot használja, nem igényel folyamatos adatkapcsolatot, platformfüggetlen – tehát nem okoz gondot az iPhone–Android–Blackberry átjárás –, és szinte bármit küldhetünk vele. Lehet szöveges vagy képes üzenet, térképhelyzet, névjegy, hangüzenet, de akár konferenciabeszélgetésnek is teret enged, és automatikusan összehangolja magát a telefon kontaktlistájával. Használata az első évben ingyenes, utána 99 cent egy évre az előfizetés. A Facebook épp készül felvásárolni a fejlesztőt, tehát lehet benne valami…
WordShot: instant fordítóprogram androidos telefonokra. A telefon kameráját a kívánt szövegre irányítva azonnali fordítást kapunk. A Live üzemmód szavak, a Photo üzemmód pedig hosszabb szövegek – akár cikkek vagy levelek – fordítását teszi lehetővé. Eddig tíz nyelven elérhető, az angol ingyenes.
 

Véleményvezér

Kísértetszállodát talált Hadházy Ákos

Kísértetszállodát talált Hadházy Ákos 

Különös pénzosztások az idegenforgalmi beruházások körül.
A korrupció rontja a boldogságindexet

A korrupció rontja a boldogságindexet 

Ötvenhatodik helyen a magyarok.
Hadházy Ákos újabb fél méter magas kilátót talált 217 millió forintért

Hadházy Ákos újabb fél méter magas kilátót talált 217 millió forintért 

Lombkoronasétány helyett ezúttal nádkoronasétány épült.
Száguldhatna a forint, ha Orbán Viktor kiegyezne az unióval

Száguldhatna a forint, ha Orbán Viktor kiegyezne az unióval 

A jogállamiság helyreállítása sok pénzt hozna.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo