Az online játékok ellen indult az új roham

A Kaspersky Lab közzétette legfrissebb időszaki DDoS jelentését, amely a harmadik negyedévet vizsgálta. Amellett, hogy az olyan fő tendenciák változatlanok, mint például a botnetek támadása, vagy a komplex DDoS támadások előretörése, vagy a Linux alapú botnetek terjedése, megjelentek új tényezők is, mint például az online játékok, valamint az új pénzügyi szolgáltatások elleni támadások.

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Nőtt a megtámadott országok száma is: az előző jelentés 86 megtámadott országról számolt be, míg ez a jelentés már 98 országban tapasztalt támadásról tudósít. A TOP 10 megtámadott ország is változott az előző negyedévhez képest, a sorrend a következő: Kína, USA, Dél-Korea, Oroszország, Nagy-Britannia, Hollandia, Hong Kong, Németország, Franciaország, Kanada. A vizsgált időszak támadásainak 93,56%-a zajlott ezekben az országokban. Franciaország és Németország Ausztráliát és Olaszországot váltotta.

Kép forrása: https://www.kaspersky.com/blog/

Mindeközben a TOP 10 országok között a legtöbb botnet támadást ebben az időszakban Olaszország és Nagy-Britannia szenvedte el, és ezzel váltotta Kanadát, valamint Németországot. Kína, Dél-Korea és az Egyesült Államok biztosítják a legkedvezményesebb árú adatközpontokat, ezért a támadások szempontjából továbbra is a ranglisták élén járnak.

A Linuxos botnet támadások aránya is nőtt: a támadások 70%-át követték el, míg az előző időszakban ez az arány 51% volt. Az olyan komplex támadások aránya, mint a SYN vagy a HTTP-DDoS is nőtt, és ezzel párhuzamosan a más módszereket használó támadások száma csökkent. Különös eredmény, hogy a bűnözők számos alkalommal használtak több különböző támadó módszert egyszerre.

A trendek tükrében meglehetősen újdonság volt a most felkapott kripto-valuták elleni rohamok, egyre több támadás érintette az ún. Initial Coin Offering (ICO), azaz az olyan közösségi finanszírozási platformokat, amelyek blockhain alapúak.  Mivel a blockchain technológia lehetővé teszi a tranzakciók biztonságos lebonyolítását, az ICO-k egyre népszerűbbek. De vannak kockázatok is: a gyors növekedés és a kripto-devizák növekvő forgalma miatt az ilyen platformokat gyakran ostromolják, főként DDoS támadással. Az ilyen támadások célja a szolgáltatások megbénítása, vagy egy nagyobb támadás során zavaró manőverek elindítása.

A kiberbűnözők a módszereikben is egyre kifinomultabbak: például a WireX botnet támadásánál legális Android alkalmazásokat használtak ki, vagy a ’Pulse Wave’ technológia esetében, amely növeli a DDoS támadás teljesítményét a hibrid és felhő technológiák sebezhetőségén keresztül.

Mit tegyünk, ha kibertámadás éri a cégünket?
Ön tudná, hova kapjon, ha kibertámadás érné a cégét? Mi lenne az első? Az adatokat vagy a cég hírnevét mentené? Kinek szólna először: a kollégáknak és cégvezetőknek, a hatóságoknak vagy éppen az ügyfeleknek? A NetIQ szakértői összegyűjtötték, hogyan érdemes felkészülni egy esetleges kibertámadás kezelésére, és mely szakembereket célszerű bevonni a tervezési folyamatba.
Szintén érdekes, hogy bővült az áldozatok típusa ebben az időszakban. Különösen sok támadást tapasztaltak az online játékok ellen, többek között feltörték a Final Fantasy, a Blizzard Entertainment, az American Cardroom és az angol Nemzeti Lottó felületeit.

„A szórakoztató- és a pénzügyi szolgáltatások – az olyan vállalkozások, amelyeknél különösen fontos a folyamatos elérés – mindig is kedvelt célpontjaik voltak a DDoS támadásoknak. Ugyanis az ilyen szervezeteknek nemcsak pénzügyi veszteséggel jár egy szolgáltatás-kiesés, hanem jelentős reputációs kockázatot is okozhat, aminek a legrosszabb következménye a felhasználók elfordulása a versenytársakhoz. Épp ezért talán nem is meglepőek azok a támadások, amelyek a sok milliós felhasználóval rendelkező online játékok ellen irányulnak.

Ami meglepő, hogy rengeteg cég még mindig nem fordít kellő figyelmet a védelemre.
Ezért javasoljuk minden ilyen cégnek, hogy delegálják informatikai védelmüket egy megbízható partner felé, aki eredményesen tud fellépni a vállalatra szabott programokkal a kibercsapdák elleni harcban. A megfelelően kezelt erőforrások jelentős eredményeket hozhatnak a szervezetnek mind a védelem, mind a fejlődés területén.” – magyarázta Kirill Ilganaev, a Kaspersky Lab DDoS Védelem részlegének vezetője.

A Kaspersky DDoS Protection ötvözi a kibertanácsadó cég széles körű szakértelmét és az egyedülálló fejlesztések eredményeit. A program mindenféle DDoS támadás ellen védelmet nyújt, függetlenül azok összetettségétől, erősségétől vagy időtartamától.

 

Kép forrása: https://www.kaspersky.com/blog/

 

Véleményvezér

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.
Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában

Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában 

A makulátlanság egy elengedhetetlen szempont Norvégiában.
Lengyelországnak jót tett a kormányváltás

Lengyelországnak jót tett a kormányváltás 

A lengyel gazdasági csoda nem három napig tart.
Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában

Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában 

Mindenképpen javítani kellene a finanszírozáson.
Magyarország a technikai államcsőd felé tart, megszorítások jöhetnek

Magyarország a technikai államcsőd felé tart, megszorítások jöhetnek 

A világgazdaság számai egyre javulnak, miközben a magyar államháztartás senyved.
Magyar Péter szerint levitézlett, idegen nyelven nem beszélő magyar politikusok vannak Brüsszelben

Magyar Péter szerint levitézlett, idegen nyelven nem beszélő magyar politikusok vannak Brüsszelben 

Tényleg ciki Brüsszelben az idegen nyelvet alig tudó magyar képviselők jelenléte.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo