Ne fizessen rá az online vásárlásra!

Pénzt és időt spórolhatunk meg azzal, ha az online apróhirdetések között böngészve vásárolunk, de néhány aranyszabályt érdemes fejben tartani, hogy a megkötött üzlettel mindenki elégedett legyen. Eláruljuk, mire kell mindenképpen figyelnünk, ha az interneten szerezzük be az óhajtott tárgyakat, szolgáltatásokat.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Érdemes néhány aranyszabályt fejben tartani!

Böngésszen online, vegye át személyesen! –  Az apróhirdetési oldalakon lehetőség nyílik arra, hogy lakóhelyünk szerint keressünk rá a termékekre. Érdemes kiválasztani a legközelebbi eladókat, mert így csak a „szomszédba” kell átugranunk, hogy szemrevételezzük a kiválasztott tárgyat. Fontos tanács, hogy találkozzunk személyesen az eladóval, mert így meggyőződhetünk arról, hogy a termék nem sérült, szépséghibás, vagy hiányos. A vásárlásnak ez a leggyorsabb, legkényelmesebb és egyben legbiztonságosabb módja – javasolja Dobra Péter, az Apród.hu apróhirdetési üzletág igazgatója.

Ne utaljon előre! –  Bizonyos eladók rosszhiszeműek, és arra biztatják a vásárlókat, hogy utalják át a vételárat, cserébe azonban semmit sem küldenek. Ne utaljunk előre! Ha mégis elutaltuk az összeget, a megvásárolt terméket azonban nem kaptuk meg és az eladóval sem sikerül rendezni az ügyet, jelezzük ezt az ügyfélszolgálaton, valamint az illetékes rendőrkapitányságon.

Jelentse, ami gyanús! –  Bár az ügyfélszolgálat hivatalból átnéz minden hirdetést, ami megjelenik az oldalon, felügyelni csak a formai szabályok betartását tudják, az apróhirdetés valóságtartalmának ellenőrzésére nincs lehetőség. Az oldal felhasználói a „Jelentés” ikonra kattintva jelezhetik az ügyfélszolgálatnak, ha valamelyik hirdetést gyanúsnak találják. Érdemes megindokolni, hogy miért feltételezünk visszaélést. Fontos, hogy minden esetben az ügyfélszolgálatot tájékoztassuk, ne a portál közösségi oldalán „panaszkodjunk”, mert ha az illető mégsem csaló, akkor egy ártatlan embert rágalmazunk meg. Ha azonban beigazolódik a gyanúnk, és eljárás indul ellene, egy ilyen poszt hátráltathatja a hatóságok munkáját. (Ügyelni kell hol vásárolunk, mert túl sok a csaló webshop!)

Ne adjon pénzt az információkért! – Alapvető szabály, hogy a munkaszervezőknek tilos regisztrációs díjat kérni az álláskeresőktől. Azaz, ha internetes álláshirdetésre jelentkezünk, és a feladó közli, hogy további információt csak pénzért oszthat meg, azonnal jelezzük ezt az ügyfélszolgálatnak.

„A kkv-k előbb-utóbb használni fogják az online marketinget”
Sok csábítás éri a magyar kkv-kat a marketingpiacon, de előbb-utóbb rá fognak döbbenni az online marketing kedvező ár–érték arányára – vélte Damjanovich Nebojsa online-marketing-szakértő a Piac&Profitnak adott interjújában.

Véleményvezér

Aláírásgyűjtő ellenzéki aktivitákat támadtak meg Budapesten

Aláírásgyűjtő ellenzéki aktivitákat támadtak meg Budapesten 

Tettlegesséig fajult a választási kampány a fővárosban.
Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba

Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba 

A nagy újraelosztási ráta ellenére alig jut az egészségügyre.
Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság

Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság 

Négy hónap alatt tűnt el a költségvetési hiány.
Újra lőnek az ukrán tüzérek

Újra lőnek az ukrán tüzérek 

Nagy hatótávolságú rakétákat is kapnak az ukránok.
Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.
Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában

Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában 

A makulátlanság egy elengedhetetlen szempont Norvégiában.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo