Négy változás, ami idén átalakítja az életünket

2016 a digitális innováció felgyorsulásáról szól a robotikától a mesterséges intelligencián át a virtuális valóságig. A Future Hunters jövőkutató ügynökség szerint a digitális világ határai átíródnak.

Kép: Pixabay

Közhely, hogy csak a változás állandó, de most minden eddiginél gyorsabb ütemben zajlik. A GE legfrissebb cikke prognózist állít a 2016-os esztendőre, melyben kiemeli, hogy az ugrásszerűen gyorsuló technológiai innováció világában egyre rövidebb idő alatt mennek végbe a nagy horderejű események. A digitális átalakulás hatásai minden területen érezhetők lesznek.

Alkotó+munka: egy új kreatív osztály kialakulása

Egyre több az olyan robot, amelynek ügyessége és gyorsasága már-már az emberével vetekszik. Az evolúciós technológia jelenlegi új hulláma azonban nemcsak a manuális, hanem a kognitív feladatok automatizálását is magával hozhatja. A következő évtizedben a munkák akár 44 százalékát automatizálhatják, ám miközben az okosgépek felszabadítanak bennünket az unalmas feladatok végzése alól, azt is lehetővé teszik, hogy több időt fordítsunk a kreativitásra.

A mesterséges idegháló: a mesterséges intelligencia következő határa?

Az egyik legnagyobb filozófiai vita akörül folyik, hogy a mesterséges intelligencia képes lesz-e valaha is elérni az emberi intelligencia szintjét. Az „okos” és az „intelligens” között alapvető különbségek vannak. A mesterséges ideghálózatok olyan ugrásszerű fejlődést jelentenek a mesterséges intelligencia területén, amely a keresőmotoroktól kezdve a mobil eszközökön, a dolgok internetén, az épített és digitális infrastruktúrán, a drónokon és a robotokon át az űrkutatásig szinte mindent megváltoztathat.

Hét állás, amelyet unokáink már nem fognak látni
A technológia fejlődése el fog sodorni a jövőben olyan munkaköröket, amelyek ma még több tízezer ember megélhetését biztosítják. Mutatunk most hét olyan állást, amire szinte biztos, hogy nemsokára már nem lesz szükség.
Szabad tudat földrajzi kötöttség nélkül: a virtuális valóság által fémjelzett jövő

A virtuális valóság még mindig réspiacnak számít, de mostanra talán jelentős fordulópont küszöbéhez értünk. A nem is olyan távoli jövőben a számítógépek már folyékonyan tudnak majd kommunikálni közvetlenül az emberi aggyal, végső soron pedig támogatni tudják majd a számítógép és az agy közötti kommunikációt a virtuális valóságban.

Minden vállalat technológiára és szellemi tulajdonra épül majd

Ez a száguldó világ több, régóta működő vállalatot kényszerít majd, hogy felülvizsgálja és megújítsa tevékenységét és működési módszereit annak érdekében, hogy fenntartható módon és versenyképesen működhessen tovább.

Az innováció és az átalakulás elképesztő méreteket ölt. A felgyorsult változás jelentős hatásai minden iparágban és tudományágban érezhetőek lesznek. Ebben a helyzetben azok lesznek a győztesek, akik képesek gondolkodásukat folyamatosan frissíteni, és a gyors változások korában is relevánsak tudnak maradni.

Aki profitál az internetből, – és aki nem
A közgazdászok, mérnökök és a társadalomkutatók forradalmi változásokat várnak az internet terjedésétől: tudásalapú gazdaságot, információkon alapuló társadalmat, automatizált ipari termelést, egymással kommunikáló háztartási gépeket. Csakhogy a Világbank legfrissebb jelentése szerint a világháló nem oldja meg varázsütésre a problémákat, hanem éppen ellenkezőleg, új egyenlőtlenségeket is teremt.

Véleményvezér

Kísértetszállodát talált Hadházy Ákos

Kísértetszállodát talált Hadházy Ákos 

Különös pénzosztások az idegenforgalmi beruházások körül.
A korrupció rontja a boldogságindexet

A korrupció rontja a boldogságindexet 

Ötvenhatodik helyen a magyarok.
Hadházy Ákos újabb fél méter magas kilátót talált 217 millió forintért

Hadházy Ákos újabb fél méter magas kilátót talált 217 millió forintért 

Lombkoronasétány helyett ezúttal nádkoronasétány épült.
Száguldhatna a forint, ha Orbán Viktor kiegyezne az unióval

Száguldhatna a forint, ha Orbán Viktor kiegyezne az unióval 

A jogállamiság helyreállítása sok pénzt hozna.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo