Segítség a kütyürengetegben

Okos eszközök, big data, BYOD (bring your own device) – kifejezések, amelyekkel minden cégvezetőnek érdemes megismerkednie, de nem biztos, hogy azonnal pénzt is kell költeni ezekre.

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Egy telefon is sokat tehet az üzletért. De mi kell még?
Kép: marketingfacts

Kezelni kell a megváltozott világból adódó biztonsági kockázatokat, fel kell készülni arra, hogy a dolgozók egyre inkább a saját eszközeiken, sőt, ha lehet, távmunkában szeretnék ellátni a feladataikat. Muszáj lesz haladni a korral azért is, mert a munkaerőpiacon most megjelenő Y generáció számára a „szexi informatika” már döntő szempont a munkahelyválasztásban.

A változások hatalmas lehetőségeket is kínálnak a cégeknek. Ha csak a bigdata-jelenséget nézzük, korábban külön részlegeket kellett dolgoztatni, amelyek kinyerték az ugrásszerűen megnövekedett adatdömpingből az üzletileg hasznos információkat, és kimutatásokat készítettek. Ma, mivel mindez egy fejlett vállalatirányítási szoftverrel is megoldható, a kicsik éppúgy kihasználhatják a rendezett információ jelentette üzleti előnyöket, mint a nagyok. (Ugyanakkor szakértőnk szerint folyamatos fejlesztés nélkül ne várjunk sokat az IT-től. A tapasztalatok szerint viszont a kkv-k többsége ősöreg pc-ket használ, majd azonnal a felhőre ugrik.)

Új internet forradalom = nagyobb verseny, több haszon
Beláthatatlanul átalakítja a gazdasági életet a „dolgok internete”, a cégeknek új üzleti modelleket kell kidolgozniuk, új konkurensek tűnhetnek fel egyik-pillanatról a másikra. A cégvezetőknek mihamarabb lépnie kell: a folyamat ugyanis már megkezdődött és az átalakulás feltartóztathatatlan.
A józan ész dönt

Gondoljuk át józan paraszti ésszel, mit ér majd nekünk a fejlesztés. Többet értékesítek, ha a kolléga üzleti ebéd közben eléri a CRM rendszert? Ha igen, megéri. Ha a vezető tudja, milyen eredményt vár el, lesz hozzá eszköz. Sok esetben a hatékonyság növeléséhez nincs is szükség fejlesztésre: a már meglévő eszközök megismerésével, tudásuk kihasználásával is jelentős előrelépés érhető el. Egy jegyzetelő alkalmazással például – ami minden okostelefonon elérhető – könnyedén létrehozhatunk megosztott dokumentumokat, így a megbeszélés után nem kell egyesével lediktálni az érintett kollégáknak, mi a feladatuk. Elkerülhetőek a félreértések, pontatlanságok, és akár már akkor elindulhat az operatív munka, amikor a jegyzetet készítő még fel sem állt a megbeszélésről.

Hol a határ?

„Az internetnek köszönhetően már a közeljövőben nagyot változik a minket körülvevő fizikai világ. A tárgyak egyre nagyobb része lesz online, az információk a felhőbe költöznek és szinkronizálódnak különböző eszközeinken – mutat rá Michael Björn, az Ericsson ConsumerLab kutatási vezetője. – Így mindennapjaink is megváltoznak: állandó lesz a kapcsolat és az interaktivitás, ami már nem is feltétlenül kötődik képernyőkhöz.”

A nagyvárosok jelentős részében az átlagember már 2011-ben több időt töltött képernyőkkel, mint bármi mással. Ahogy egyre jobban teret nyer az internet használata a mindennapokban, az Ericsson felmérései szerint úgy nő a fogyasztói elvárás, hogy a hétköznapi tárgyak is online legyenek. Biztosra vehető, hogy szenzor és netkapcsolat kerül a közlekedési és egészségügyi tárgyakba és még sok minden másba. A dolgok internete (IOT) nagy robbanás előtt áll.

Mi az első lépés?

Mindig a meglévő lehetőségek áttekintésénél kezdjük! A legtöbb esetben két eszköz – egy okostelefon és egy laptopként használható tablet – elegendő a cégvezető számára. Sokan alábecsülik ezek képességeit, pedig már gond nélkül futnak rajtuk a vállalatirányítási rendszerek is. "Bármi mellett is döntünk, maradjunk minden eszközzel egy rendszerben! Az eszközök átjárhatóságát és összekapcsolhatóságát csak így lehet teljes mértékben kihasználni” – tanácsolja Vass Gábor a Microsoft vállalati és partnerkapcsolati igazgatója.

Véleményvezér

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.
Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában

Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában 

A makulátlanság egy elengedhetetlen szempont Norvégiában.
Lengyelországnak jót tett a kormányváltás

Lengyelországnak jót tett a kormányváltás 

A lengyel gazdasági csoda nem három napig tart.
Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában

Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában 

Mindenképpen javítani kellene a finanszírozáson.
Magyarország a technikai államcsőd felé tart, megszorítások jöhetnek

Magyarország a technikai államcsőd felé tart, megszorítások jöhetnek 

A világgazdaság számai egyre javulnak, miközben a magyar államháztartás senyved.
Magyar Péter szerint levitézlett, idegen nyelven nem beszélő magyar politikusok vannak Brüsszelben

Magyar Péter szerint levitézlett, idegen nyelven nem beszélő magyar politikusok vannak Brüsszelben 

Tényleg ciki Brüsszelben az idegen nyelvet alig tudó magyar képviselők jelenléte.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo