A luxus márkák is ráfanyalodnak a netre

A nagy óragyártók pár éve még húzták az orrukat, ha szóba került a kereskedés a világhálón. „Mi a butikjainkban páratlan vásárlói élményt nyújtunk vevőinknek – az interneten ez hiányzik”, hangoztatták. Napjainkban már Omega vagy IWC luxusórát éppúgy lehet rendelni Facebook-oldalon, mint Swatchot.

 

Miután az elmúlt két évben pangott az órapiac, a konzervatív gyártók is új utakat kerestek. A Richemont konszern, amelyhez egy sor óra- és ékszermárka tartozik, külön igazgatót vett fel, akinek feladata a konszern digitális átszervezése és a többcsatornás értékesítés bevezetése – azaz a butikokon kívül az internetes értékesítés.

Míg a Cartier, a Van Cleef&Arpels ékszereit, a Mont Blanc luxus íróeszközeit már korábban is meg lehetett rendelni a világhálón, a konszern óragyárai ettől eddig vonakodtak. Immár az IWC és a Baume&Mercier termékeinek bizonyos részét egyes piacokon így is elérhetővé tették.

Kép: Pixabay

Továbbra is csak üzletben vásárolhatók egyelőre olyan, különösen értékes márkák, mint a Vacheron Constantin, a Jaeger-LeCoultre, vagy az A. Lange. Ugyanakkor a Richemont konszern alsó- és közép-kategóriájú óráit, a Swatchtól a Rado-n és Hamiltonon át a Longines-ig, már online is forgalmazza, túlnyomórészt olyan piacokon, ahol kevés a kereskedő, illetve a bolt.

Egy év alatt óriásit nőtt a gazdagok vagyona
Mindig is tudtuk, hogy a dúsgazdagoknak áll a világ, és a vagyoni egyenlőtlenségek óriásiak. De ennyire? 112 éve nem voltak ilyen gazdagok a gazdagok, mint most. Jól fialt a dollármilliárdosok pénze 2016-ban, derült ki egy új elemzésből.
Nagy feltűnést keltett, amikor a konszern tavaly először kínált Omega órát a közösségi hálón. Kísérletként az Omega Speedmaster egy külön modelljét kínálták a neten, s a több, mint 2.000 óra néhány órán belül elkelt.

A siker alapján nemrég megnyílt az Omega első internetes butikja – egyelőre csak az Egyesült Államok vásárlói számára. Párhuzamosan ugyancsak forgalmazza óráit a világhálón is a Gübelin és a Tag Heuer. Különösen nagy szerepet szán a svájci óraipar a kínai internetes kereskedelemnek: az Alibaba oldalán Swatch és Tissot termékek mellett legújabban Longines órákat is rendelhetnek a kínaiak.

Az óraipar vezetői szerint a világhálós kereskedelem egyre nagyobb szerepet játszik majd és a következő öt évben eléri a forgalom 90 százalékát. (Forrás: Neue Zürcher Zeitung)

Véleményvezér

Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba

Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba 

A nagy újraelosztási ráta ellenére alig jut az egészségügyre.
Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság

Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság 

Négy hónap alatt tűnt el a költségvetési hiány.
Újra lőnek az ukrán tüzérek

Újra lőnek az ukrán tüzérek 

Nagy hatótávolságú rakétákat is kapnak az ukránok.
Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.
Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában

Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában 

A makulátlanság egy elengedhetetlen szempont Norvégiában.
Lengyelországnak jót tett a kormányváltás

Lengyelországnak jót tett a kormányváltás 

A lengyel gazdasági csoda nem három napig tart.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo