Hiába csökken a befektetési kedv, a fintech nagyon megy

Az enyhülő befektetői étvágy ellenére továbbra is vonzók a fintech-befektetések – derül ki a KPMG friss, The Pulse of Fintech című negyedéves elemzéséből. Bár a január-márciusi időszakban a fintech befektetések globális volumene 4,5 milliárd dollárról 3,2 milliárd dollárra csökkent, és mérséklődött a szektor tranzakciós aktivitása, a kockázati tőke jelenléte továbbra is jelentős.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Miközben Európában a befektetések volumene és tranzakciós aktivitás egyaránt csökkent a szektorban (89 tranzakció során mindössze 880 millió dollárnyi befektetést eszközöltek), a kockázati tőke szerepe jelentősen nőtt. 67 tranzakció során összesen 610 millió dollárnyi kockázati tőke áramlott a szektorba, ami új rekordnak számít – derül ki a KPMG elemzéséből. A Brexit-tel kapcsolatos bizonytalanságok ellenére az Egyesült Királyság súlya továbbra is jelentős az európai piacon; az első negyedév 10 legnagyobb tranzakciójának fele valósult meg a szigetországban.

Kép: KPMG

Kik a regtech cégek?
A regtech cégek olyan innovatív technológiákat alkalmazó cégek, amelyek a különböző szabályozások (regulation) betartásában segítik a vállaltokat. Az insurtech cégek a biztosításhoz (insurance) kapcsolódó technológiai újításokon dolgozó vállalkozások.
Az elemzésből az is kiderül, hogy Amerikában a kockázati tőke jelenléte jóval erősebb, mint Európában, a kockázati tőkebefektetések volumene csak az USA-ban 1,2 milliárd dollár volt 2017 első negyedévében. Ázsia lemaradása ugyanakkor jelentős ebben a tekintetben, a januári-márciusi időszakban a kockázati tőkebefektetések volumene mindössze 406 millió dollárt tett ki, ami a KPMG szakértői szerint azzal indokolható, hogy a térségben egyetlen megatranzakcióra sem került az elmúlt negyedévek során.

Az eredmények kapcsán Ian Pollari, a KPMG Fintech üzletágának globális vezetője új fejleményként számolt be arról, hogy az USA-ban, az Egyesült Királyságban, Kínában és a világ néhány más pontján a befektetők elkezdtek minden eddiginél nagyobb figyelmet fordítani a fintech-cégek teljesítményére és a hozamokra, ami világosabb profittervek követésére ösztönözi a szektort. „Ezzel párhuzamosan olyan váratlan helyeken látunk felbukkanni új fintech-cégeket, mint Lengyelország vagy Szlovákia.”

Jogosan félnek a fintech startupoktól a bankok
Előttem az utódom? A hazai bankok két éve még legyintettek a fintech-forradalomra, mint múló hóbortra. Pedig nemcsak pénzügyeink intézése terelődik át a teljesen digitális platformokra, hanem a céges pénzügyi folyamatok is. Felhasználóbarát appok fognak tarolni, melyek könnyebbé teszik életünket és praktikus ügyeinket. A bankok felköthetik a nadrágjukat.
 

Véleményvezér

Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba

Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba 

A nagy újraelosztási ráta ellenére alig jut az egészségügyre.
Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság

Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság 

Négy hónap alatt tűnt el a költségvetési hiány.
Újra lőnek az ukrán tüzérek

Újra lőnek az ukrán tüzérek 

Nagy hatótávolságú rakétákat is kapnak az ukránok.
Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.
Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában

Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában 

A makulátlanság egy elengedhetetlen szempont Norvégiában.
Lengyelországnak jót tett a kormányváltás

Lengyelországnak jót tett a kormányváltás 

A lengyel gazdasági csoda nem három napig tart.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo