"Kezdhetnek magyarul tanulni"

Az amerikai One Identity IT-biztonsági cég vásárolta fel a Balabit informatikai céget. A Luxemburgban bejegyzett, magyar tulajdonban álló cég tulajdonosai kiemelték: a cég magyarországi dolgozóit gyakorlatilag nem érinti az akvizíció, a cég termékei pedig komoly lehetőséget kapnak a piaci terjeszkedésre.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Miután a magyar tulajdonosi hátterű Balabit 2014-ben nyolc millió dolláros befektetést kapott és lendületes terjeszkedésbe kezdett a nemzetközi – többek között az amerikai - piacon, meglepetésként érte a szakmai köröket, hogy a Quest nevű cég IT biztonsággal foglalkozó leányvállalata, a ”One Identity” felvásárolta a Luxemburgban bejegyzett holding száz százalékos tulajdonrészét. Az üzlet részleteiről nem rendelkezünk információkkal, de némi támpontot adhat, hogy a 2016/17-es üzleti évben a Balabit árbevétele elérte a 20 millió eurót, (mintegy hatmilliárd forintot) a jelenleg is futó üzleti évben pedig várhatóan 30 százalékkal nő az árbevétel.

„Nem hirtelen jött ötlet volt, már korábban is terveztük, hogy a nemzetközi terjeszkedésünkhöz további tőkebevonást hajtunk végre, de a One Identity ajánlata komoly előnyöket kínált a Balabit dolgozói és termékei számára” – hangsúlyozta Györkő Zoltán, a Balabit kft. egyik alapítója és ügyvezető igazgatója. „Azt már korábban is láttuk, hogy a 2014-ben bevont 8 millió dollárois tőke, csak az alapok lefektetéséhez volt elég a tengerentúlon, a felvásárló piaci lehetőségeinek kihasználásával a magyar fejlesztők termékei nagyobb piaci részesedést szerezhetnek.

A Balabit vezetői: Györkő Zoltán (b), Scheidler Balázs (k) Wagner Endre (j)

A Piac & Profit kérdésére az ügyvezető elmondta: várhatóan a magyarországi részlegben dolgozók munkáját egyáltalán nem fenyegeti a tulajdonosváltás. „Sőt, a One Identity várhatóan további fejlesztéseket hoz Magyarországra, így a nemzetközi cég legnagyobb fejlesztőközpontja jön így létre, ami várhatóan még további munkaerő felvételét jeleni majd. A One Identity hatszáz fős vállalat, a Balabit 250 munkavállalója komoly változásokat hoz majd. Viccnek hangzik, de nem feltétlenül az, hogy kezdhetnek ők is magyarul tanulni” – hangsúlyozta az ügyvezető.

A korábbi tulajdonosok számára egyelőre nyitva marad a lehetőség, hogy a kivásárlás helyett résztulajdonossá váljanak, de döntést még nem hoztak ebben az ügyben. A végleges átmenetig mind a három korábbi tulajdonos az új vállalat keretei között marad.

Balabit: A hit sikert terem
A garázsvállalkozás minden jellemzőjével rendelkeznek: két fiatal kikerülve az egyetemről céget alapít, és tíz év alatt nemzetközileg ismert informatikai biztonsági szoftverfejlesztő vállalattá nőnek. Egyszerűnek látszó sikertörténet, mégis csak keveseknek sikerül.

Véleményvezér

Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba

Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba 

A nagy újraelosztási ráta ellenére alig jut az egészségügyre.
Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság

Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság 

Négy hónap alatt tűnt el a költségvetési hiány.
Újra lőnek az ukrán tüzérek

Újra lőnek az ukrán tüzérek 

Nagy hatótávolságú rakétákat is kapnak az ukránok.
Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.
Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában

Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában 

A makulátlanság egy elengedhetetlen szempont Norvégiában.
Lengyelországnak jót tett a kormányváltás

Lengyelországnak jót tett a kormányváltás 

A lengyel gazdasági csoda nem három napig tart.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo