Most már Moszkvában is védhetjük a jogainkat

Az orosz elnök jóváhagyását követően felállt és megkezdte működését egy önálló, szellemitulajdon-jogi ügyekkel foglalkozó bíróság Moszkvában, amely jelentős előrelépésnek számít az orosz szellemitulajdon-védelem területén.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Moszkvában is védhetjük szellemi tulajdonunkat - Kép: SXC

Vlagyimir Putyin orosz elnök jóváhagyta a bírák névsorát és így július elején Moszkvában megkezdte működését a szellemi tulajdon védelmével foglalkozó bíróság. A bíróság hatásköre a szellemi tulajdonnal kapcsolatos jogviták széles körére terjed ki, így pl. az Orosz Szabadalmi Hivatal döntéseinek felülvizsgálatára, továbbá másodfokú bíróságként fog eljárni a szellemi tulajdoni jogsértéses ügyekben.

Bár az új bírói szerv kimondottan a szellemitulajdon-védelmi ügyekre specializálódik, az interneten elkövetett szerzői jogi jogsértéseket érintő esetekben ugyanakkor nem lesz hatásköre eljárni, ezen ügytípusokban a moszkvai városi bíróság ítélkezik. A szellemitulajdon-védelmi ügyekre szakosodott bíróság megalakítása fontos jele az orosz kormány elkötelezettségének a szellemitulajdon-védelem erősítése iránt.

Az ország e tekintetben számos kritikát kap külföldről, az Amerikai Egyesült Államok Kereskedelmi Képviselőjének Hivatala (USTR) 2013. évi Special 301 jelentésében is a kiemelt megfigyelési listára (Priority Watch List) helyezte Oroszországot a szellemitulajdon-védelem területén tapasztalható hiányosságok miatt.

Így változott a szellemi tulajdon védelme

Április 1-jén lépett hatályba az a törvénycsomag, amely átfogó változtatásokat hozott a szellemi tulajdon védelmét szabályozó törvényeken. A módosítás elsődleges apropóját az a 2011-es EU-irányelv adta, amelynek fő célja az előadó-művészi teljesítmények védelmi idejének 50 évről 70 évre emelése. Emellett azonban számos, az eljárásokat egyszerűsítő, illetve a védelem tartalmát érintő egyéb rendelkezést is tartalmaz. Erre hívja fel a figyelmet a Piac&Profit jogi szakértőjének írása.

Véleményvezér

Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba

Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba 

A nagy újraelosztási ráta ellenére alig jut az egészségügyre.
Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság

Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság 

Négy hónap alatt tűnt el a költségvetési hiány.
Újra lőnek az ukrán tüzérek

Újra lőnek az ukrán tüzérek 

Nagy hatótávolságú rakétákat is kapnak az ukránok.
Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.
Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában

Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában 

A makulátlanság egy elengedhetetlen szempont Norvégiában.
Lengyelországnak jót tett a kormányváltás

Lengyelországnak jót tett a kormányváltás 

A lengyel gazdasági csoda nem három napig tart.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo