Négy tipp, amivel spórolhatunk a beszerzésen!

Ezer darab toll, amikor csak egy kell? Nem ad kedvezményt a szolgáltató? Pedig lehet spórolni a beszerzésen is, méghozzá nem is keveset. Összeszedtünk négy tanácsot, hogyan!

Tartsuk kézben pénzügyeinket - Kép: SXC

A legtöbb vállalkozás hamar rádöbben, hogy végtelenségig nem csökkentheti az irodai költségeket, vagy nem spórolhat a munkavállalókon úgy, hogy a hatékonysága ne csökkenne. Van azonban egy terület, ahol a cégek hajlamosak komoly pénzeket elkölteni, sok esetben fölöslegesen: ez a beszerzés. Összeszedtünk négy tanácsot, hogyan spórolhat a beszerzésen.

Egységben az erő

Egyetlen cég egy szállítóval, vagy szolgáltatóval szemben nem mindig képvisel elég meggyőző erőt. Ha viszont többen összefognak, már komoly árengedményeket érhetnek el. Ezért érdemes beszerzési partnerségekben gondolkodni. Magyarországon elsősorban az energiabeszerzések terén már több partneri együttműködés is ért el komoly eredményeket, ha lehet terjesszük ki ezt minden területre!

Nem csak közös beszerzéssel csökkenthetjük a cég energiaköltségeit. Tippjeinket a spórolásra itt olvashatja!

Ne szégyelljünk engedményt kérni!

Ha már beszerzésre adjuk a fejünket, meglepődhetünk, milyen sok nagykereskedő, vagy szállító akár komoly engedményeket is hajlandó tenni a kisvállalkozásoknak – bár ezt sokszor nem reklámozzák. Ezért ne szégyelljük kihangsúlyozni, hogy a kkv-k közé tartozunk és kérdezzünk rá az engedmények lehetőségére. Ügyeljünk viszont arra, hogy ne a kis tételekre kérjünk engedményt, mivel ez hosszú távon nem feltétlenül tesz jót a hírnevünknek, (bár ha van engedmény, ne féljünk kihasználni) hanem a nagyobb beszerzéseknél. Még ha csak egy kis engedményt is kapunk, azzal is pénzt spórolunk.

Év végére több a beszerzés – általában
Magyarországon rendkívül nehéz dolga volna annak, aki előre meg akarná határozni, mennyit költenek a cégek beszerzésre.
Ne csomagban!

Ne vegyünk meg ezer darab tollat, ha darabján tíz forintot spórolunk, azzal a felkiáltással, hogy „valamikor majd milyen jól fog jönni”. Egyszerre csak annyit vásároljunk mindenből, amennyire szükségünk van. A tapasztalatok szerint ugyanis az így beszerzett áruk, irodaszerek és felszerelések hajlamosak egy raktár mélyén porosodni, hogy néhány év múlva a kukában végezzék. Így akármennyit is spóroltunk vele, csak kidobtuk az ablakon a pénzt.

Minőséget a mennyiség helyett!

Inkább vegyük meg a drágább, tartósabb felszerelést, ne az olcsóbbat, amit néhány hónap múlva cserélni kell. Vigyázzunk azonban, hogy sok esetben az árkülönbség csak a márkát fedi le, igazi minőségi előnnyel nem jár. Ezért informálódjunk alaposan minden beszerzés előtt a vásárolni kívánt termék, vagy szolgáltatás ár/érték arányáról!

Telephely-felújítás: 7 dolog, amin garantáltan spórolhatunk
Mint annyiszor az életben, egy felújításnál is megállja a helyét az a mondás, hogy „szegény ember drága cipőt vesz”. Egy olcsóbb ajánlatról könnyen kiderülhet, hogy a végén többe kerül majd, mint a drágábbnak tűnő verzió. Különösen igaz ez, ha hozzászámoljuk az időkiesést, amit a félprofi szakembergárda okoz, és az úgynevezett bújtatott anyagköltségeket, amiket nem terveztek be előre. Összegyűjtöttünk 7 olyan dolgot, amivel garantáltan spórolhat egy telephely-felújításnál.

Véleményvezér

Kísértetszállodát talált Hadházy Ákos

Kísértetszállodát talált Hadházy Ákos 

Különös pénzosztások az idegenforgalmi beruházások körül.
A korrupció rontja a boldogságindexet

A korrupció rontja a boldogságindexet 

Ötvenhatodik helyen a magyarok.
Hadházy Ákos újabb fél méter magas kilátót talált 217 millió forintért

Hadházy Ákos újabb fél méter magas kilátót talált 217 millió forintért 

Lombkoronasétány helyett ezúttal nádkoronasétány épült.
Száguldhatna a forint, ha Orbán Viktor kiegyezne az unióval

Száguldhatna a forint, ha Orbán Viktor kiegyezne az unióval 

A jogállamiság helyreállítása sok pénzt hozna.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo