Telephely-felújítás: 7 dolog, amin garantáltan spórolhatunk

Mint annyiszor az életben, egy felújításnál is megállja a helyét az a mondás, hogy „szegény ember drága cipőt vesz”. Egy olcsóbb ajánlatról könnyen kiderülhet, hogy a végén többe kerül majd, mint a drágábbnak tűnő verzió. Különösen igaz ez, ha hozzászámoljuk az időkiesést, amit a félprofi szakembergárda okoz, és az úgynevezett bújtatott anyagköltségeket, amiket nem terveztek be előre. Összegyűjtöttünk 7 olyan dolgot, amivel garantáltan spórolhat egy telephely-felújításnál.

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Kép:Pixabay

1. Egyeztessünk a hatóságokkal, mi az a szükséges minimum, amit hogy a hivatalos engedélyek beszerzéséhez meg kell csináltatnunk! Ehhez képest határozzuk meg, hogy mennyit szeretnénk tudunk többet költeni, így elkerülhetjük, hogy látszólag szükséges dolgokra fölöslegesen áldozzunk. Kiemelten fontos és egyben ajánlott a költségek maximalizálása.

2. A felújítás folyamata során tartsunk magunknál egy mappát, melyben a különböző folyamatoknak a számláit külön-külön tárolhatjuk! Így később is visszakereshetjük, hogy mikor mire és mennyit költöttünk.

3. Ne a legolcsóbb ajánlatot válasszuk, hanem azt amelyiket a mesterember adja! Érdemes referenciákat kérni, de az ”ismerősöm ismerőse” se mindig elég. Szerződés aláírása előtt vegyük a fáradtságot és beszéljünk referenciában megadott cégvezetőkkel és ha lehet, győződjünk meg a saját szemünkkel arról, hogy milyen munkát végeznek azok, akiket épp megbízni készülünk.

Az ültetési renden is múlhat a hatékonyság

Kevesebb túlórapénzt kell fizetni, drasztikusan leesik a betegállományban töltött idő, az irodai papírfelhasználás pedig akár 60 százalékkal is csökkenhet – sok cégtulajdonos álmodozik erről, és feltehetően nem is gondolnak arra, hogy ehhez csak a cég irodáját kell átalakítani.

Mára általános elvárássá vált az irodapiacon, hogy az irodaterek elrendezése a lehető legjobban támogassa a munkavégzést és a kommunikációt, így a költözéskor egyre több cég kéri belsőépítész segítségét. Az iroda kialakításánál mind többen veszik figyelembe a dolgozók egyéni igényeit is; ehhez akár belső felméréseket is végeznek.
4. Ne higgyük el, hogy az anyagköltség benne van az árban! Kérjünk be külön ajánlatot a munkadíjra és külön az anyagköltségre! Fontos, hogy az utóbbi beszerzésekor legyünk jelen, de legalábbis számlát kérjen róla a mesterember. Így az ajánlatban foglalt és tervezett kiadásokat folyamatosan nyomon követhetjük, összevethetjük a tényleges költésekkel. Nem utolsósorban minimálisra csökkentjük az esélyét annak, hogy olyanért fizessünk, amit esetleg nem a mi telephelyünk felújításakor használtak fel a kreatív szakemberek.

5. Alaposan gondoljuk át a konnektorok és az elektromos kiállások elhelyezését még a munkafolyamat megkezdése előtt! A későbbiekben ugyanis már szinte csak károkozással lehet áthelyezni a meglévő konnektorokat. Tervezzük meg előre, hová szeretnénk a számítógépet, lámpát, hűtőszekrényt, illetve valamennyi szükséges elektromos berendezést, így a későbbiekre nézve nemcsak pénzt spórolunk meg a cégnek, de sokkal esztétikusabb is, ha nem látszódnak a különböző elektromos vezetékek. A vízvezeték-szerelő munkájának megkezdése előtt mindenképpen érdemes utánanézni, hogy merre futnak a közművek csövei, nehogy a nagy bontásban megsértsük őket. Ez a mulasztás ugyanis nem kis javítási költséget vonhat maga után.

6. A festőket kérjük meg, hogy hagyjanak valamennyi festéket majd a vödörben a későbbiekre nézve, hogy az esetleges kisebb sérüléseket, hibákat magunk is kijavíthassuk! Így megspórolhatjuk a keresgélési időt, hogy pont ugyanolyat találjunk, mint amivel az adott helységekben dolgoztak a szakemberek.

7. Felejtsük el, hogy a határidők azért vannak, hogy a telephelyünket felújítók betartsák azokat. Mindig számoljunk legalább 8-10 nap csúszással a tervezett végdátumhoz képest, így nem érhet minket meglepetés, ha például új termék fejlesztését, utazást kötnénk a felújítás befejezéséhez. Ráadásul nem kell további mesterembereket bevonni a munkálatokba a szoros határidő miatt.

Véleményvezér

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.
Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában

Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában 

A makulátlanság egy elengedhetetlen szempont Norvégiában.
Lengyelországnak jót tett a kormányváltás

Lengyelországnak jót tett a kormányváltás 

A lengyel gazdasági csoda nem három napig tart.
Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában

Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában 

Mindenképpen javítani kellene a finanszírozáson.
Magyarország a technikai államcsőd felé tart, megszorítások jöhetnek

Magyarország a technikai államcsőd felé tart, megszorítások jöhetnek 

A világgazdaság számai egyre javulnak, miközben a magyar államháztartás senyved.
Magyar Péter szerint levitézlett, idegen nyelven nem beszélő magyar politikusok vannak Brüsszelben

Magyar Péter szerint levitézlett, idegen nyelven nem beszélő magyar politikusok vannak Brüsszelben 

Tényleg ciki Brüsszelben az idegen nyelvet alig tudó magyar képviselők jelenléte.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo