Kezünkben gyermekeink jövője

Fennmaradásunk múlik azon, hogy milyen válaszokat találunk a földi életlehetőségek drámai romlására. A világ tudósaink a többsége egyetértésre jutott abban, hogy a ma élő nemzedék az emberiség történetének legnagyobb kihívásával szembesül. A természetben zajló változások rövid távon megállíthatatlanok, káros hatásuk azonban mérsékelhető. Nyilvános párbeszédre van szükség a kibontakozó ökológiai válságról és az előttünk álló tennivalókról. Ennek egyik fontos állomása a Magyar Fenntarthatósági Csúcs 2012.

2010 novemberében széles körű társadalmi párbeszéddel indult a világ fenntarthatósági csúcstalálkozóinak mintájára a Magyar Fenntarthatósági Csúcs konferenciasorozat. Páratlan társadalmi támogatottságot kapott a rendezvény. A Magyar Fenntarthatósági Csúcs 2011-ben  ismét a hazai  szereplőket hívta egybe, szembenézésre és cselekvésre. A Fenntarthatósági Csúcs konferenciák fontos küldetése: Társadalmunk szereplői felelősségérzetének erősítése, a jó példák mintaként közvetítése, az üzleti érdekek és a fenntarthatóság szempontjainak harmonizálása. Nemzeti szinten  is nagyon sokat tehetünk közvetlen környezetünk életminőségének javításáért, emberi viszonyaink megváltoztatásáért, szűkebb világunk emberibbé tételéért, megtartásáért.

2012-ben a harmadik Magyar Fenntarthatósági Csúcs konferencia a társadalom egyik szegmensét, az üzleti szektort hívja párbeszédre. Az üzleti élet szereplőinek felelőssége és cselekvési lehetőségei egyértelműen meghatározóak a fenntartható fejlődés szempontjából. Mit tesznek, mit tehetnek még a profitérdekek szorító kényszerében a gazdaság szereplői azért, hogy szűkebb és tágabb világunk hosszú távon megmaradjon. Hogyan egyeztethető össze az üzleti érdek a környezet, a természet, a másik ember, és a többi üzleti szereplő érdekeivel? Példák sokaságán keresztül ismerkedhetünk meg a gyakorlattal, az egyre gyorsabban változó, új, felelős üzleti gondolkodásmóddal. A konferencián dialógusokban beszéljük meg, mit és hogyan lehet még tenni úgy, hogy az üzlet és természet érdekei ne sérüljenek, hogy mindenki sokkal boldogabb és elégedettebb legyen egy harmóniára épülő világban.

Az idén is fővédnöke a rendezvénynek Juhász Árpád, az ismert televíziós ismeretterjesztő, geológus, László Ervin akadémikus, akit a téma iránt érdeklődők, mint a Római klub tagját ismerik. ÉS Láng István akadémikus, aki a fenntartható fejlődésért folytatott magyarországi tudományos munka jeles képviselője, a Túlélés Szellemi Kör egyik alapítója.

2012-ben őket is meghallgathatják őket a Fenntarthatósági Csúcs résztvevői. Az idén november 21-én kerül sor a konferenciára, melynek fókuszában az üzleti szektor felelőssége áll majd. Vagyis elsősorban a cégek és vállalkozások szerepére, lehetőségeire helyezi a hangsúlyt a rendezvényt. Vagyis a tudomány képviselői mellett szót kapnak azok a vállalkozások, amelyek gyakorlata példaértékű. A szervezők elsősorban a gyakorlati ismeretekre helyezték a hangsúlyt az idei program összeállítása során.  A rendezvény részletes tematikája és regisztrációs lehetőség a konferencia aloldalán található.

Véleményvezér

Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság

Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság 

Négy hónap alatt tűnt el a költségvetési hiány.
Újra lőnek az ukrán tüzérek

Újra lőnek az ukrán tüzérek 

Nagy hatótávolságú rakétákat is kapnak az ukránok.
Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.
Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában

Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában 

A makulátlanság egy elengedhetetlen szempont Norvégiában.
Lengyelországnak jót tett a kormányváltás

Lengyelországnak jót tett a kormányváltás 

A lengyel gazdasági csoda nem három napig tart.
Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában

Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában 

Mindenképpen javítani kellene a finanszírozáson.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo