Kicsit golf, kicsit futball, ez a footgolf!

Kicsit golf, kicsit futball, ez a footgolf! Másodszor rendezte meg a Parlament Sportegyesület és a HGS PR Ügynökség a Footgolf Csúcs Kupát Kisorosziban a Magyar Golf Klubban.

A versenyt Csampa Zsolt a Parlament SE elnöke, a Belügyminisztérium helyettes-államtitkára és Fábián László a Magyar Olimpiai Bizottság sportigazgatója nyitották meg.

A kezdeti szabályismertetőt követően mindenki élvezhette a gyönyörű természeti környezetet, és játszhatta a labdarúgás és a golf alapjaira épülő különleges sportot, a footgolfot. A footgolf célok nem a golf greenen helyezkednek el. A futball labdának megfelelő méretű, kör alakú lyukak, benne zászlóval, várnak arra, hogy beléjük találjanak a játékosok. A játéknak még az is érdekessége, hogy a golfozók és a footgolf játékosok megférnek a golfpályán, betartva a golf etikettet.

Forgács István versenyigazgató elmondta: „A résztvevők közül sokan voltak kezdők, ebben a számukra ismeretlen sportágban. Voltak, akik csak egy könnyű sétára számítottak, majd a gyakorlatban is megtapasztalhatták, amit a szervezőknek nem hittek el: a mintegy 4 kilóméteres séta mellett, sport ez, a javából. A 18 lyukat több mint 50 nagy rúgással lehet megközelíteni, majd az utolsó métereken is teljes koncentrációra van szükség ahhoz, hogy minél kevesebb rúgással érje el a játékos a lyukat. Nekünk szervezőknek öröm volt látni, hogy a játékosok kellemes programként és sportélményként élték meg ezt a vasárnap délutánt.”

A 2016. évi Footgolf Csúcs Kupán az egyéni verseny győztese Bódi András lett 83 ponttal. A verseny kiélezettségét mutatja, hogy a dobogós helyezések hármas holtversenyben, az utolsó szakaszokban elért pontok különbsége alapján dőltek el. A második helyezett Sarkadi Gábor, a harmadik Nádudvari Zoltán lett, ugyancsak 83-83 ponttal.

A csapatversenyt a Magyar Országgyűlés Labdarúgó Válogatottja nyerte 88 pontos átlaggal, második lett a Magyar Újságírók Válogatott 88,8 ponttal, az Üzletemberek csapata végzett harmadikként 91,3 ponttal.

A díjakat Érsek-Csanádi László a Porsche Hungária Kft. nagybani értékesítési igazgatója, Fejes Tibor az E.On Energiakereskedelmi Kft. tömeges értékesítési és marketing igazgatója, Nemes Ivó a Kayser Automotive Hungária Kft. ügyvezető igazgatója, Magyar Zoltán a Magyar Országgyűlés Labdarúgó Válogatott szövetségi kapitánya és Gelencsér Gábor az Első Magyar FootGolf Sportegyesület elnöke, a Nemzetközi FootGolf Szövetség elnök-helyettese adták át.

A rendezvény fővédnöke Dr. Kövér László, az Országgyűlés elnöke volt, a védnök pedig Dr. Szabó Tünde, az Emberi Erőforrások Minisztériuma sportért és ifjúságért felelős államtitkára.