Mi köze a fiatalok borfogyasztásának a kibergazdasághoz?

A Budapesti Gazdasági Egyetemen 2018. április 5-én vette kezdetét a BGE Kutatói Napok rendezvénysorozat, amelyen az egyetem kutatócsoportjai és külsős szakértők ismertették legfrissebb eredményeiket egymással és a közönséggel.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A Budapesti Gazdasági Egyetem – a 2017. évi esemény sikerét követően – idén ismét megrendezte a BGE Kutatói Napok rendezvénysorozatot, melynek célja, hogy az egyetemi kutatások és kutatócsoportok szélesebb körben is bemutatkozhassanak egymásnak és minden egyetemi polgárnak. A kétnapos eseményen több mint húsz interaktív workshop, kerekasztal-beszélgetés és előadás várta az érdeklődőket.

A programon résztvevők gondolatébresztő beszélgetéseken, inspiráló vitákon keresztül megismerhették a BGE kutatócsoportjainak és oktatóinak sokszínű, jelentős újdonságtartalommal bíró kutatásait, elsősorban az alkalmazott tudományterületeket érintve. Az eseménysorozaton, mely két könyvbemutatónak is teret adott, külsős és egyetemi szakértők olyan izgalmas témákat járnak körbe, mint a kibergazdaság, a gazdasági felsőoktatás jövője, a fenntartható élelmiszertermelés, vagy épp a fiatalok borfogyasztási szokásai.

Heidrich Balázs rektor - Kép. BGE

Az idei rendezvény mottója a felelős és fenntartható gondolkodás volt. Az Egyetem Fenntarthatósági Központja játékos feladatokkal és figyelemfelkeltő akciókkal is igyekszik tudatosítani a felelős gondolkodást és jövőképépítést a résztvevők körében.

„Magyarország meghatározó alkalmazott tudományok egyetemeként a BGE egyszerre kezeli kiemelten oktatásának minőségét és az alkalmazott kutatásokat.  Fontos számunkra, hogy az általunk vezetett kutatásoknak közvetlen, a jelenkor társadalom számára hasznos eredményei legyenek, melyeket képzéseinkbe beépítve formálhatjuk a jövő generációk nyitottságát és értékrendjét” – hangsúlyozta a Kutatói Napokat megnyitó beszédében Prof. Dr. Heidrich Balázs, a BGE rektora.

Az idei Kutatói Napokon bemutatkozási lehetőséget kapott a BGE három új kiválósági központja is, a Felsőoktatás Jövője, a Fenntartható Vendéglátás és a Kibergazdaság Kiválósági Központok. „Azon túl, hogy a kiválósági központok izgalmas alkalmazott tudományos kutatásokat végeznek és a gyakorlat számára releváns eredményeket mutatnak fel, jelentős mértékben hozzájárulnak a BGE tudománynépszerűsítő tevékenységéhez is” – tette hozzá Dr. Csillag Sára, a BGE tudományos rektorhelyettese.

A diákok fele indítana saját vállalkozást
A felsőoktatásnak komoly szerep juthat a vállalkozói hajlandóság növelésében és a működő kisvállalkozások támogatásában, akár tudásátadásról, akár a gondolkodásmódváltás elősegítéséről van szó.

Véleményvezér

Aláírásgyűjtő ellenzéki aktivitákat támadtak meg Budapesten

Aláírásgyűjtő ellenzéki aktivitákat támadtak meg Budapesten 

Tettlegesséig fajult a választási kampány a fővárosban.
Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba

Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba 

A nagy újraelosztási ráta ellenére alig jut az egészségügyre.
Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság

Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság 

Négy hónap alatt tűnt el a költségvetési hiány.
Újra lőnek az ukrán tüzérek

Újra lőnek az ukrán tüzérek 

Nagy hatótávolságú rakétákat is kapnak az ukránok.
Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.
Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában

Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában 

A makulátlanság egy elengedhetetlen szempont Norvégiában.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo