Pályázat új távmunkahelyek létrehozására

A kormány munkahely-teremtési törekvéseivel összhangban az Informatikai és Hírközlési Minisztérium a Foglalkoztatáspolitikai és Munkaügyi Minisztréiummal közösen meghirdeti az egyelőre kísérleti jelleggel futó távmunkaprogramot. Az ezer új munkahely létrehozására meghirdetett pályázaton összesen egymilliárd forint támogatást biztosítanak.

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A kormány "Esélyt a jövőnek" programja keretében az információs társadalom megvalósításával és a kormány munkahely-teremtési célkitűzéseivel összhangban a Foglalkoztatáspolitikai és Munkaügyi Minisztérium (FMM) és az Informatikai és Hírközlési Minisztérium (IHM) közös pályázatot hirdet új távmunkahelyek létrehozásának támogatására. A kísérleti program célja ezer új távmunkahely létrehozása. Ennek megvalósítása érdekében az IHM az info-kommunikációs infrastruktúra biztosításához 500 millió Ft támogatást nyújt, az FMM pedig munkahely-teremtést segítő bértámogatásra és a távmunkavégzést megalapozó képzésre/betanításra szintén 500 millió Ft támogatást biztosít.

A támogatásra azon belföldi székhelyű munkaadók pályázhatnak, akik új távmunkahelyeket hoznak létre, és vállalják legalább 6 hónapi időtartamra a foglalkoztatást. Pályázhatnak jogi személyek (vállalkozások, nonprofit szervezetek, központi és önkormányzati költségvetési intézmények), jogi személyiség nélküli gazdasági társaságok, egyéni vállalkozók, ha alkalmaznak távmunkást, valamint a fentiek társpályázóként.

A létesíteni kívánt munkahelynek meg kell felelnie a távmunka meghatározásának, amely szerint a távmunka a munka szervezésének és működtetésének olyan formája, ahol információs technológiát használnak, a foglalkoztatás munkaszerződés/munkaviszony keretében valósul meg, és a munkavégzés a munkaadó szokásos telephelyétől távol, állandó helyen történik. Távmunkahely kialakítása közösségi hozzáféréssel rendelkező helyen is lehetséges.

A pályázatban info-kommunikációs infrastruktúra létrehozására lehet pályázni. Ezen belül maximum 500 ezer forint összegben támogatható egy-egy távmunkahely létrehozása esetén: számítógép, számítástechnikai kiegészítő eszköz, speciális eszközök (fogyatékkal élőknek) és szoftverek beszerzése, valamint internetszolgáltatás igénybevétele. A támogatásként kapott infrastruktúra véglegesen a munkaadó tulajdonába kerül, ha a munkaadó a távmunkahelyet 2 évig fenntartotta. A távmunkahely működését segítő kommunikációs szolgáltatás támogatása maximum 1 évre szól.

Ha a munkaadó a távmunkahelyet két éven belül megszűnteti, a támogatást vissza kell fizetnie. A távmunkahely működését segítő internetszolgáltatás támogatása maximum 1 évre szól. A pályázónak vállalnia kell a beszerzés előfinanszírozását.

A pályázó a távmunkában végezni kívánt feladat megnevezésével nyújthatja be pályázatát. E pályázat keretében előnyben részesülnek azok, akik az alábbi preferált munkavállalói körbe tartozók foglalkoztatását vállalják: fogyatékkal élők, megváltozott munkaképességűek, romák, 45 éven felüliek, gyermeküket egyedül nevelők, illetve fogyatékkal élő vagy idős személyt ellátók, hátrányos helyzetű térségben élők.

Az a munkaadó, amely az új távmunkahelyek létrehozására meghirdetett pályázaton info-kommunikációs infrastruktúra létrehozására támogatást nyer, jogosult további kiegészítő támogatásra is, melyet az FMM ugyanezen pályázat keretében nyújt. E kiegészítő támogatás az FMM központi munkaerő-piaci programja keretében nyújtható, és egyrészt maximum 6 hónapra, 50 ezer forint/fő/hó (+járulékai) munkahely-teremtési támogatás, amelyet a pályázati döntés alapján a terület szerint illetékes munkaügyi központ folyósít, másrészt maximum 60 eFt/fő(+utazási költségtérítés) képzési támogatásból áll.

Az informatikai és hírközlési miniszter, illetve a foglalkoztatáspolitikai és munkaügyi miniszter a benyújtott pályázatok elbírálására felkért szakértőkből álló, kilencfős Bíráló Bizottságot hoz létre.

A részletes pályázati tájékoztató, a támogatás elnyeréséhez szükséges további szakmai információk, a pályázat jelentkezési adatlapja 2002. október 17-e után elektronikus formában elérhető a pályázatot kiíró minisztériumok honlapján: www.fmm.gov.hu vagy www.ihm.gov.hu.

A pályázati csomagot ajánlott levélként kell föladni és az alábbiak szerint kell címezni:

Informatikai és Hírközlési Minisztérium
Pályázatok
1400 Budapest 7.
Postafiók 87.
Kódszám: IHM-FMM-1

A pályázat 2002. november 1-jétől december 15-ig folyamatosan beadható. A pályázatokat a kiírók által felkért Bíráló Bizottság a beérkezés ütemének megfelelően értékeli. A pályázat kiírói fenntartják maguknak a beadási határidő meghosszabbításának jogt. Regisztrációs díj: 2500 forint.

A pályázatokkal kapcsolatban 2002. október 15-től az alábbi helyi tarifával hívható telefonszámon kérhető felvilágosítás: 36-40-200-454.

Véleményvezér

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.
Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában

Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában 

A makulátlanság egy elengedhetetlen szempont Norvégiában.
Lengyelországnak jót tett a kormányváltás

Lengyelországnak jót tett a kormányváltás 

A lengyel gazdasági csoda nem három napig tart.
Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában

Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában 

Mindenképpen javítani kellene a finanszírozáson.
Magyarország a technikai államcsőd felé tart, megszorítások jöhetnek

Magyarország a technikai államcsőd felé tart, megszorítások jöhetnek 

A világgazdaság számai egyre javulnak, miközben a magyar államháztartás senyved.
Magyar Péter szerint levitézlett, idegen nyelven nem beszélő magyar politikusok vannak Brüsszelben

Magyar Péter szerint levitézlett, idegen nyelven nem beszélő magyar politikusok vannak Brüsszelben 

Tényleg ciki Brüsszelben az idegen nyelvet alig tudó magyar képviselők jelenléte.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo