Ideje lenne előkapnunk a SZÉP Kártyát

A SZÉP Kártya tulajdonosok a nyári főszezonban használják leginkább kártyájukat, míg a munkáltatók tavasszal és év végén a legaktívabbak a feltöltéseket illetően. A kártyabirtokosoknak érdemes azonban a márciusi hosszú hétvégéket is kihasználni, mivel a 2014-ben feltöltött összegek idén május 31-ig használhatóak fel.

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Idén május 31-én járnak le a munkáltató által két évvel ezelőtt, azaz 2014-ben feltöltött SZÉP Kártya összegek. A tavalyi évet nézve a feltöltés és felhasználás intenzitása viszonylag kiegyenlített volt, azonban van egy-két hónap, amely kiemelkedően teljesít. A munkáltatók leginkább márciusban és az év végén, decemberben a legaktívabbak a feltöltés szempontjából, míg a munkavállalók inkább nyáron a főszezonban, júliusban és augusztusban költenek a legintenzívebben, feltehetően a családi nyaralást finanszírozva a kártyával.

„Érdemes most kicsit korábbra hozni a pihenést a még fel nem használt összegek elköltésére, és a március remek alkalom lehet erre, hiszen két hosszú hétvége is lesz a hónapban. Ezen kívül a májusi Pünkösdi ünnepet is be lehet karikázni a naptárban. Arra bíztatjuk tehát a lejáró összegekben érintett kártyabirtokosokat, hogy ha lehetőségük van, éljenek a május végéig kínálkozó alkalmakkal, és menjenek el pihenni, szórakozni, sportolni vagy vegyenek részt kulturális programokon. A SZÉP Kártya szálláshely, vendéglátás és szabadidő alszámlái mindezeket a tevékenységeket lehetővé teszik” – mondta el Kovács Viktor Zoltán, a K&H kkv marketing főosztály vezetője.

Amennyiben a kártyabirtokos nem használja fel a 2014-es keretet, az nem csak a dolgozóra, de a munkáltatóra nézve is veszteség. Éppen ezért érdemes lehet a munkavállaló figyelmét felhívni a teljes keretösszeg elköltésére. A 2016. május 31-ig fel nem használt összeget ugyanis a Bank az erre vonatkozó kormányrendelet értelmében elkülöníti a kártyabirtokos SZÉP Kártyáján, és visszautalja az eredeti feltöltést végző munkáltatónak. Ez azonban a társasági adóalapot növeli, és jelentős adminisztrációs terhet is ró a munkáltatóra.

Sokba fog kerülni az Erzsébet-utalvány az adófizetőknek
Az Európai Bíróság döntésének eredményeképp visszatérhetnek a béren kívüli juttatások piacára a nemzetközi utalványforgalmazó cégek, de mellettük ott lesz az Erzsébet-utalvány és a SZÉP-kártya is. Ám a magyar állam jobban aggódhat, mert lehet hogy kártérítést kell fizetnie.
Mint korábban megírtuk, február végén döntött úgy az Európai Bíróság, hogy nem egyeztethetők össze az európai uniós joggal a SZÉP-kártyarendszer és az Erzsébet étkezési utalvány rendszerének egyes elemei. Tudniillik a magyar cafeteriaszabályozás akadályozza a letelepedés és a szolgáltatásnyújtás szabadságát, így valóban kiszorítják a külföldi cégeket a piacról. (Itt olvashat az ítéletről részletesen.) A kormány új szabályozást dolgoz ki, a változással még jól is járhatnak a munkáltatók.

A hazai cafeteria-rendszerrel kapcsolatban nemrég hozott döntés – amelyben az Európai Bíróság a Magyar Államot kötelezte a jogszabályok haladéktalan megváltoztatására – mindaddig nem befolyásolja a SZÉP Kártya és az Erzsébet Kártya eddigi használatát, amíg a Magyar Állam, mint jogszabályalkotó nem módosít a jogszabályon. „A K&H Bank a jelenleg hatályos jogszabályok szerint biztosítja a SZÉP Kártya és Erzsébet Kártya béren kívüli juttatást jelenlegi szerződött partnerei számára. Amennyiben a Magyar Állam oly módon módosítja a hatályos jogszabályt, mely érinti a meglévő K&H SZÉP Kártyákat, abban az esetben a K&H Bank mind a kártyákat feltöltő munkáltatókat, mind a kártyákon szereplő összegek felhasználóit – kártyabirtokosokat – természetesen értesíteni fogja a változásokról” – hívta fel a figyelmet Kovács Viktor Zoltán.

Véleményvezér

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.
Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában

Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában 

A makulátlanság egy elengedhetetlen szempont Norvégiában.
Lengyelországnak jót tett a kormányváltás

Lengyelországnak jót tett a kormányváltás 

A lengyel gazdasági csoda nem három napig tart.
Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában

Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában 

Mindenképpen javítani kellene a finanszírozáson.
Magyarország a technikai államcsőd felé tart, megszorítások jöhetnek

Magyarország a technikai államcsőd felé tart, megszorítások jöhetnek 

A világgazdaság számai egyre javulnak, miközben a magyar államháztartás senyved.
Magyar Péter szerint levitézlett, idegen nyelven nem beszélő magyar politikusok vannak Brüsszelben

Magyar Péter szerint levitézlett, idegen nyelven nem beszélő magyar politikusok vannak Brüsszelben 

Tényleg ciki Brüsszelben az idegen nyelvet alig tudó magyar képviselők jelenléte.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo