Öt év, és mindent irányíthatunk mobilról

A mobiltávközlési iparág cégei várhatóan 2020-ra jelennek meg a mindennapi életet forradalmasító szupertelefonjaikkal a piacon, a Huawei kínai távközlésiberendezés-gyártó vállalat szintén dolgozik már szuperkészüléke kifejlesztésén - jelentette be a Huawei.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Kép: Marcetingfacts

A mindent mindennel összekapcsoló jövőbeni kommunikációs szolgáltatások, az "Internet of Things", a dolgok internete technológiai feltételeinek megteremtése érdekében a mobiltávközlési ipar a szupergyors, teherbíró ötödik generációs (5G) távközlési hálózatok fejlesztésére összpontosít. (Itthon is zajlik a digitális forradalom. Lassan, ugyan, de biztosan.)

A mobiltelefonok fejlődéstörténetében 12 éves ciklusok figyelhetők meg - mutatott rá Vang Jen-min a Huawei regionális fogyasztói üzletágának igazgatója. A Motorola 1995-ben jelent meg első generációs mobiltelefonjával, ami forradalmi változást hozott az emberek közötti kommunikációban. Ugyanilyen nagy jelentőségű kategóriaváltás történt 2007-ben az iPhone, majd egy évvel később az Android operációs rendszeren futó okostelefonok megjelenésével, amikor a mobiltelefonok kommunikációs eszközből az életünket számos téren segítő "okos" készülékekké alakultak át.

(A folyamat nagyobb versenyt, több hasznot hoz a cégeknek.)

A dolgok internete és az ötödik generációs hálózati kommunikációs technológia alkalmazásának általánossá válásával újabb korszakváltás következik be, mert egy olyan készülék kerül a kezünkbe, amelyik a mindent mindennel összekapcsoló hálózat részeként szenzorokkal érzékeli környezetét és egy kollektív, intelligens és kreatív képességekkel rendelkező szuperstruktúra részévé válik. A szupertelefon a felhő alapú számítástechnikára, "big data" elemzési és mesterséges intelligencia szolgáltatásokra támaszkodva egy öntanuló rendszer részeként aktívan segíti majd az életünket.

Tőlünk függ, hogy mire lesz képes az otthonunk
Az okosotthon nem sci-fi filmekbe illő helyszín, hanem valóság. A fogalom az automatizált, gazdaságos, kényelmes és nem utolsósorban biztonságos lakást jelenti. Az M2M technológia révén egy az okostelefonunkra letöltött app segítségével központilag vezérelhetünk bármilyen háztartási eszközt, berendezést, sőt az sem lehetetlen, hogy a lakásunk képeket küld a rendőrségnek vagy adatokat a háziorvosunknak. Hogy a számtalan technológiai újdonságból végül mi terjed el, az nagyrészt tőlünk függ.

Véleményvezér

Fordult a kocka, illúziónak bizonyult az a várakozás, hogy Kína lehagyja az USA-t

Fordult a kocka, illúziónak bizonyult az a várakozás, hogy Kína lehagyja az USA-t 

Nem biztos, hogy annyira jó gondolat volt a keleti nyitás. Az USA és Európa vezeti a világgazdaságot.
Aláírásgyűjtő ellenzéki aktivitákat támadtak meg Budapesten

Aláírásgyűjtő ellenzéki aktivitákat támadtak meg Budapesten 

Tettlegesséig fajult a választási kampány a fővárosban.
Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba

Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba 

A nagy újraelosztási ráta ellenére alig jut az egészségügyre.
Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság

Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság 

Négy hónap alatt tűnt el a költségvetési hiány.
Újra lőnek az ukrán tüzérek

Újra lőnek az ukrán tüzérek 

Nagy hatótávolságú rakétákat is kapnak az ukránok.
Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo