Rövidesen megváltoznak a vállalati bankválasztási szokások

Bár még alacsony az egy cégre jutó bankkapcsolatok száma, de ettől még állóvízről nem beszélhetünk, a bankok piaci részesedése néhány év tekintetében is látványosan változik - olvasható az Opten közleményében.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A hazai pénzintézetek folyamatosan ostromolják ajánlataikkal a hazai vállalkozásokat, melynek eredménye meg is látszik a bankváltásokban. Érdekes módon azonban a magyar cégekre még mindig kevéssé jellemző, hogy különböző szolgáltatásokat különböző bankoknál vegyenek igénybe.

Kép:PP archív

Az egy cégre jutó bankkapcsolatok száma csupán 1.15 a teljes hazai cégbázis tekintetében, azaz a cégek döntő többségének csak egy pénzintézettel van állandó kapcsolata. A nagyvállalatok körében már valamelyest más a helyzet, de még az 1 Mrd Ft éves árbevételt meghaladó szegmensben sem éri el az átlagos bankkapcsolatok száma a 2-t.

Ráadásul a bankkapcsolatok száma még csökkent is az elmúlt 5 év tekintetében, de az elmúlt 1 évben már állandósulni látszik mindegyik szegmensben. A bankkapcsolatok számának alakulása alapvetően két ellentétes hatásnak az eredménye. Egyrészről a különböző termékek kondíciói jelentős eltéréseket mutatnak pénzintézetenként, amelynek hatására a vállalkozásoknak érdemes bizonyos szolgáltatásokat különböző bankoknál igénybe venni, és ez növeli a bankkapcsolatok számát. Másrészről azonban a pénzintézetek igyekeznek minél több szállal magukhoz kötni ügyfeleiket, és ehhez megfelelő csomagokat kidolgozni, és az ilyen irányú tevékenység csökkenti a bankkapcsolatok számát. Úgy tűnik, a két folyamat egyensúlyban volt az elmúlt 1 évben és ezért nem változott összességében az egy cégre jutó bankkapcsolatok száma.

Új konstrukciókkal csábítják a bankok a cégeket
A jövő egyre rugalmasabb és csábítóbb – a hagyományos bankszolgáltatásokon túlmutató – konstrukciói közül az elsők már jelenleg is elérhetők a cégek számára kínált bankszámla-szolgáltatások között. Ebből a kínálatból szemezgettünk.
A felszín alatt azonban igenis komoly átrendeződések zajlanak. A piaci versenyben folyamatosan nyílnak és zárulnak a bankszámlák, melynek következtében a bankkapcsolatok pénzintézetek közötti eloszlása is változik.

A teljes cégbázis bankszámlabirtoklásait vizsgálva az OTP, a Raiffeisen és a K&H jó éveket tudhat maga mögött, míg nagyot csökkent a vállalati bankkapcsolatok száma a takarékszövetkezeteknél. Az 1 milliárd Ft éves árbevétel feletti szegmensben az OTP, az UniCredit és a K&H bankkapcsolatainak aránya növekedett a legjobban.

Véleményvezér

Fordult a kocka, illúziónak bizonyult az a várakozás, hogy Kína lehagyja az USA-t

Fordult a kocka, illúziónak bizonyult az a várakozás, hogy Kína lehagyja az USA-t 

Nem biztos, hogy annyira jó gondolat volt a keleti nyitás. Az USA és Európa vezeti a világgazdaságot.
Aláírásgyűjtő ellenzéki aktivitákat támadtak meg Budapesten

Aláírásgyűjtő ellenzéki aktivitákat támadtak meg Budapesten 

Tettlegesséig fajult a választási kampány a fővárosban.
Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba

Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba 

A nagy újraelosztási ráta ellenére alig jut az egészségügyre.
Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság

Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság 

Négy hónap alatt tűnt el a költségvetési hiány.
Újra lőnek az ukrán tüzérek

Újra lőnek az ukrán tüzérek 

Nagy hatótávolságú rakétákat is kapnak az ukránok.
Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo