Felpörgőben a kockázati tőkebefektetések

Csaknem kétszer akkora összegű kockázati tőkét fektettek be a vállalkozásokba az idei év második negyedévében, mint január és március között. A fellendülést a javuló üzleti klíma és a Jeremie-alapok húzzák.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Kép: Pixabay

A kockázati- és magántőkealapok közel 6 milliárd forintot fektettek be Magyarországon a második negyedévben, ami 80 százalékkal több, mint 2014. január és március között - derül ki a Magyar Kockázati- és Magántőke Egyesület (HVCA) legfrissebb jelentéséből. Bethlen Miklós, a HVCA elnöke szerint az adatok megfelelnek az előzetes várakozásnak, hiszen a régió befektetési klímája (a közeli Ukrajnával kapcsolatos válság ellenére) jelenleg kedvezőnek mondható és fokozatosan megjelennek az Európai Unió vállalkozásfejlesztési programjához kötődő, Jeremie-alapok által támogatott cégek másodkörös befektetései is.

Valószínűleg már egyre több vállalkozó számára egyértelmű, milyen előnyökkel jár egy kockázati tőkéssel való megállapodás.Amiről azonban kevesebb szó esik, hogy a vállalkozás egy több, hasonló helyzetben lévő, illetve céllal rendelkező cégből álló portfolió tagjává válik.

A jelentés rámutat, hogy a korábbi időszakkal ellentétben az idei második negyedévben az összes tőkebefektetés 42 százaléka az informatikai és fogyasztói elektronikai szektorba, további egyharmadnyi rész különféle élettudományokkal foglalkozó cégekbe, túlnyomórészt startup-okba áramlott.

A vizsgált időszakban összesen 23 befektetési tranzakciót zártak Magyarországon, melyeknek átlagos értéke 254 millió forint volt. A legnagyobb öt tranzakció adta az összes befektetés 68 százalékát. A befektetett összegek 89 százalékát új befektetési célpontokra költötték, a fennmaradó 11 százalék folytatólagos tőkeinjekciók formájában érkezett korábbi befektetésekbe - írja a közlemény.

A közlemény ugyanakkor rávilágít arra, hogy  a kelet-közép-európai régióba irányuló magántőke-befektetéseknek mindössze 7 százaléka, 57 millió euró érkezik magyarországi cégekhez, a European Private Equity & Venture Capital Association (EVCA) múlt héten közzétett 2013-as régiós adatai szerint. A beruházások 49 százaléka, 380 millió euró Lengyelországra, 17 százalék, 134 millió euró pedig Csehországra jutott.

“Hozomra” egy induló cég sem kap tőkét
Mitől lesznek kivitelezhetőek az új cégek tervei? Milyen tárgyi és személyi biztosítékokról kell gondoskodniuk ahhoz, hogy tőkét vonhassanak be, akár úgy is, hogy eszközeik és eddigi eredményeik ezt egyelőre nem képesek alátámasztani? Mire figyeljen oda egy új vállalkozás ahhoz, hogy egy befektető minél előbb tőkebefogadásra érettnek tekintse?

Véleményvezér

Bajban a NER cégek a tőzsdén

Bajban a NER cégek a tőzsdén 

Egyszerre több NER cég került gyengülő pozícióba.
Orbán Viktor barátja teljesen más irányba megy, mint a magyar miniszterelnök gondolta

Orbán Viktor barátja teljesen más irányba megy, mint a magyar miniszterelnök gondolta 

Argentína teljesen más modellt választ, mint Magyarország.
Magyarország jobban teljesít, ja mégsem

Magyarország jobban teljesít, ja mégsem 

Valami újat kellene végre kitalálniuk a magyar országvezetőknek.
Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott

Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott 

Bérharc az egészségügyben.
Teljes bukta a kormány családbarát programja

Teljes bukta a kormány családbarát programja 

Nem vagyunk képesek még a társadalom reprodukálására sem.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo