Mire vágyik a vásárló?

A fogyasztáshoz kötött nyereményjátékkal esélyünk van rendszeres fogyasztóvá tenni a vásárlót. De hogy az akció tényleg motiváló legyen, tudnunk kell, hogy ő valójában mire vágyik.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Változóban a vásárlói szokások, el kell találni, mire vágyik a vásárló - kép: PP

A vásárlásra ösztönző tényezők között igen előkelő helyet foglalnak el az ajándékok, „ingyen” megszerezhető plusztermékek vagy éppen a sorsolásos nyereményjátékok. Ezek a kisvállalkozások számára különösen üdvös módszerek lehetnek, mert úgy motiválnak, hogy a kereskedő nem enged az egyébként is szűkre szabott árréséből.

A Sodexo szakértői – a webnyeremeny.hu adatbázisán alapuló kutatás eredményei alapján – úgy vélik, hogy a legtöbbször felajánlott nyeremények rangsora határozottan megváltozott az elmúlt évtizedben. A korábban legnépszerűbb nagy értékű műszaki cikkek helyett, illetve mellett megjelentek az utalványok és a pénznyeremények a legvágyottabb díjak között.

Az öt éve áttörő „mono” utalványok első hullámát hamar a több helyen felhasználhatóké követte, összességében pedig elmondható, hogy ezek az elmúlt tíz évben 23 százalékkal több promócióban jelentek meg nyereményként. Tíz éve még jellemzően egy nagyobb értékű utalvány volt a főnyeremény, mára a piramis laposabbá, „demokratikusabbá” vált: a több kisebb értékű nyeremény lett általános. A szakemberek szerint a sok kisebb nyeremény azért is praktikus az akciót hirdető cég számára, mert így működésbe léphet a „szóbeszéd” – a már nyertes, elégedett fogyasztók maguk is promotálni fogják az akciót, és így a céget.

A Sodexo megbízásából készült reprezentatív Ipsos-kutatás szerint ma a nyereményjátékok a társadalom jelentős részét mozgatják meg: a megkérdezettek 53 százaléka részt vett az elmúlt 6 hónapban nyereményjátékkal egybekötött vásárlói promócióban. Az utalvány a készpénz után egyértelműen a második legvonzóbb nyeremény, elérhetőségét is tekintve a legszimpatikusabb opció. Vonzereje szorosan összefügg egyrészt a szabadabb felhasználhatóság igényével, másrészt a jelen gazdasági helyzettel: sokaknak a mindennapi megélhetést támogató utalványok jelentik az ideális nyereményt.

Bevált vevőszerző stratégiák
A szűk keresletben létkérdéssé vált, hogy kinek a terméke lesz kelendő akár belföldön, akár külföldön. A helyzetből kitörni sem pesszimizmussal, sem önsajnálattal nem lehet. Kizárólag az innovatív kiútkeresés, a költséghatékony marketing- és kommunikációs eszközök okos használata hozhat áttörést. Induljunk ki az egyszerű, bevált vevőfogó stratégiákból!
 

Véleményvezér

Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba

Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba 

A nagy újraelosztási ráta ellenére alig jut az egészségügyre.
Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság

Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság 

Négy hónap alatt tűnt el a költségvetési hiány.
Újra lőnek az ukrán tüzérek

Újra lőnek az ukrán tüzérek 

Nagy hatótávolságú rakétákat is kapnak az ukránok.
Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.
Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában

Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában 

A makulátlanság egy elengedhetetlen szempont Norvégiában.
Lengyelországnak jót tett a kormányváltás

Lengyelországnak jót tett a kormányváltás 

A lengyel gazdasági csoda nem három napig tart.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo