Ne hagyja a dolgokat túlbonyolódni!

Rengeteg menedzser egyetért abban, hogy a dolgok túlkomplikálása rossz hatással van mind a termelékenységre, mind a munkahelyi morálra. Tudni a problémáról azonban egy dolog, megoldani pedig egy másik.

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Fotó: SXC

A túlbonyolított rendszerek igazi 22-es csapdáját okoznak a cégvezetőknek. Azok a menedzserek ugyanis, akik amúgy is túlhajszoltak és a stresszesek a rájuk nehezedő munkamennyiség alatt, nem rendelkeznek elég idővel, hogy a problémákat felgöngyölítsék.

A legfontosabb, hogy a cég vezetői kidolgozzanak egy olyan stratégiai keretet, amivel le tudják küzdeni a komplexitás által okozott gondokat a saját tempójukban, módszerükkel és sebességükkel. Ehhez ajánlunk hét szempontot, melyek végrehajtása bármilyen sorrendben történhet, attól függően, hogy mely területen lehet a leghatásosabb és leggyorsabb eredményt elérni. Persze a végső sikerhez végig kell járni a létra mind a hét fokát.

  1. Irtsuk ki a gazt! A legegyszerűbb módja az egyszerűsítés megkezdésének a legfeleslegesebb szabályok, hozzáadott érték nélküli és időrabló tevékenységek kigyomlálása, amelyből a legtöbb cégnél rengeteg található. Nézzen utána, hány embernek kell egy beszerzést aláírnia, vagy hány ember tekint át egy-egy konferenciára szánt céges prezentációt. Ha néhány feladatot le tud építeni, vagy dedikálni tud egy-egy felelősnek, máris nagy lépést tett afelé, hogy energiákat szabadítson fel a nagyobb egyszerűsítési feladatokra.
  2. Kívülről befelé közelítsük meg a problémákat! Minden egyszerűsítés végső célja, hogy az ügyfelek magasabb értékhez jussanak általa. Éppen ezért a változtatások fő szempontja annak tisztázása, hogy az ügyfelek mit akarnak és mi mit tehetünk, hogy ezt minél sikeresebben tudjuk nyújtani számukra.
  3. 14 dolog, amit meg kell tenni az ünnepek előtt
    Bár még csak október közepe van, érdemes felkészülni az év végi teendőkre, hogy a jövő év sokkal szebb legyen, mint az idei volt.Tovább a cikkre

    Priorizáljunk! Döntse el, mely munkafolyamat, feladat milyen fontosságú, és ennek megfelelően ossza be az erőforrásait. A ranglistát rendszeresen ápolja, és az új feladatokat is ossza be.
  4. Keressük meg a legrövidebb utat! Amikor megvan, mi is a valós cél, dobja ki az útvonaltervből a felesleges állomásokat, redundanciákat, hurkokat, és karcsúsítson a folyamatokon, amennyire csak lehet.
  5. Ne legyünk mindig kedvesek! A túlbonyolításhoz vezető út egyik minőségi építőköve a félelem, hogy fellépjünk a rossz céges gyakorlattal szemben. Ez különösen igaz, ha a beosztottak nem mernek fellépni főnökeikkel szemben, akik feleslegesen bonyolítják a dolgokat értelmetlen meetingekkel, nem megfelelően kiosztott feladatokkal, felesleges e-mailekkel és a többi menedzserpraktikával szemben. Hogy megakadályozza a cégben e tendencia elharapódzását, szervezzen kötetlen találkozókat, ahol kifejezetten bátorítja a kollégákat arra, hogy elmondják,  mi nyomja a szívüket.
  6. Csökkentsük a szinteket! Ahogy a szervezet nő, egyre több szintű menedzsmentre lesz szükség, ám ez könnyedén oda vezethet, hogy a végén minden két beosztottra egy vezető jut. Ilyenkor már a menedzsment tagjai nem a munkát szervezik és felügyelik, hanem egymással versengenek, ki végez jobb munkát, ami általában a beosztottak felesleges vegzálásában merül ki. Ez rombolja a morált, és extra munkát okoz. Érdemes ezért néha átnézni a céges struktúrát, és a szükséges szintűre csökkenteni a menedzsment méretét.
  7. Ne hagyjuk újra elburjánzani a felesleget! Sose feledje, a komplexitás olyan, mint a gaz, ha nem fordít időről időre energiát a kiirtására, felbukkan újra. Éberen vigyázza szervezetét, és ha felüti a fejét a vész, csapjon le kíméletlenül.

Véleményvezér

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.
Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában

Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában 

A makulátlanság egy elengedhetetlen szempont Norvégiában.
Lengyelországnak jót tett a kormányváltás

Lengyelországnak jót tett a kormányváltás 

A lengyel gazdasági csoda nem három napig tart.
Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában

Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában 

Mindenképpen javítani kellene a finanszírozáson.
Magyarország a technikai államcsőd felé tart, megszorítások jöhetnek

Magyarország a technikai államcsőd felé tart, megszorítások jöhetnek 

A világgazdaság számai egyre javulnak, miközben a magyar államháztartás senyved.
Magyar Péter szerint levitézlett, idegen nyelven nem beszélő magyar politikusok vannak Brüsszelben

Magyar Péter szerint levitézlett, idegen nyelven nem beszélő magyar politikusok vannak Brüsszelben 

Tényleg ciki Brüsszelben az idegen nyelvet alig tudó magyar képviselők jelenléte.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo