Új segítség női vállalkozóknak

Önálló szervezet segíti a női vállalkozók indulását és sikeressé válását. A Magyar Vállalkozónők Egyesülete képzést, támogatást biztosít a sikeres induláshoz úgy, ahogy arra a női vállalkozásoknak szüksége van.

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Kép:PP archív

Egy nő számára a vállalkozás az önmegvalósítás eszköze is, és gyakran nem piaci igények alapján jön létre – ez inkább a férfiak vállalkozásaira jellemző –, hanem általában belső indíttatásból, vagy külső nyomásra, például a leendő vállalkozónő annyira szereti a szakmáját, a hivatását, hogy szeretné a jövőben nem alkalmazotti – kiszolgáltatott – viszonyban folytatni, vagy a leendő vállalkozónő olyan hobbit űz, amellyel pénzt is tudna keresni, és erre alapozza vállalkozását vagy a leendő vállalkozónő a szakmáját/hivatását a jövőben csak vállalkozási formában tudja folytatni, mert megszűnik az alkalmazotti viszonya.

"Amikor elkezdtük, a legtöbben csak magunkon szerettünk volna segíteni. De rájöttünk, hogy együtt, az erőinket összeadva segíthetünk másokon is. Úgy gondoljuk, hogy a vállalkozónőket képezni, fejleszteni, támogatni kell, valamint közösségbe vonni, mert a nők nem üzleti és pénzügyi tudással felvértezve lépnek ki a vállalkozói létbe, hanem sokkal inkább nőként: a vevői igényekre odafigyelve, küldetéstudattal, szociálisan érzékenyen, többek helyett dolgozva, saját érdekeket már-már háttérbe szorítva. Alapítóink és tagjaink támogatják egymást, de minden kezdeményezésünk, programunk, összejövetelünk és projektünk azt célozza, hogy a vállalkozónők élete könnyebb legyen, vállalkozásaik pedig még sikeresebbek legyenek" - írja a szervezet közleménye.

Decemberig három alkalommal ültek tárgyalóasztalhoz a női vállalkozásokat tömörítő, érdekeiket képviselő szervezetek és a Nemzetgazdasági Minisztérium Gazdaságszabályozásért Felelős Államtitkárságának szakértői. A találkozókon a fejlesztési lehetőségeket, valamint a közeljövőben létrejövő mentorhálózat működési feltételeit dolgozták ki. A felek – egyedülálló módon – igazi műhelymunka keretében vetettek fel és válaszoltak meg olyan kérdéseket, amelyekkel a női vállalkozók nap mint nap szembesülnek.A hazai és nemzetközi tapasztalatok alapján a női vállalkozások fejlesztésében jelentős szerepe van a vállalkozói mentorálásnak, így a műhelymunkák kiemelt feladata egy országosan, egységesen elérhető mentorhálózat kereteinek meghatározása. Itt találja a részleteket. (Az Unió is tervezi a női vállalkozók támogatását.)

Női példakép magyar vállalkozóknak
Az Amerikai Kereskedelmi Kamara (AmCham) az idén negyedszer adta át a Női Kiválóság Díjat: a zsűri ezúttal Porst Réka, a Meska.hu társalapítójának és vezetőjének teljesítményét ítélte legkiemelkedőbbnek a mezőnyből.
A nő, ha vállalkozó

Az Európai Unió definíciója szerint a női vállalkozó többségi tulajdonosa a cégének, és tevékenyen részt vesz a döntéshozásban, kockázatvállalásban és a mindennapos igazgatásban. Motivációja – a kutatások szerint – általában jelentősen eltér a férfiakétól. A női vállalkozók számára nem a pénz az elsődleges, sokkal inkább valamilyen segítő szándék vezeti a vállalkozói mellett, azzal együtt, hogy így megpróbálhatja a munkaidejét a családnak megfelelően beosztani. A tapasztalatok szerint ezért a női vállalkozások tevékenysége jellemzően nagyobb társadalmi megtérüléssel kecsegtet. (A női vállalkozásokról és a nők munkaerőpiaci helyzetéről itt olvashat bővebben.)

Vannak köztük fiatalok, akik a fogyasztói társadalom játékszabályait ismerve, öntudatosan kezdeményeznek, vannak nyugdíjasok, akik továbbra is vágynak a munka nyújtotta sikerekre, de talán a legnagyobb csoportot a szülés után visszatérők alkotják. Nagyvállalati, multinacionális környezetben nem igazán preferálják a szülőkorban lévő vagy már gyerekes női munkavállalót, mert attól félnek, hogy hosszú távon nem lehet százszázalékos teljesítményt várni tőle. Esetükben a vállalkozás egyfelől kényszer – mert például a részmunkaidő hazánkban szinte ismeretlen -, de sok esetben anyagi előnnyel is kecsegtet.

Véleményvezér

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.
Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában

Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában 

A makulátlanság egy elengedhetetlen szempont Norvégiában.
Lengyelországnak jót tett a kormányváltás

Lengyelországnak jót tett a kormányváltás 

A lengyel gazdasági csoda nem három napig tart.
Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában

Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában 

Mindenképpen javítani kellene a finanszírozáson.
Magyarország a technikai államcsőd felé tart, megszorítások jöhetnek

Magyarország a technikai államcsőd felé tart, megszorítások jöhetnek 

A világgazdaság számai egyre javulnak, miközben a magyar államháztartás senyved.
Magyar Péter szerint levitézlett, idegen nyelven nem beszélő magyar politikusok vannak Brüsszelben

Magyar Péter szerint levitézlett, idegen nyelven nem beszélő magyar politikusok vannak Brüsszelben 

Tényleg ciki Brüsszelben az idegen nyelvet alig tudó magyar képviselők jelenléte.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo